Krzysztof Hajdas

  Krzysztof Hajdas

  Wakacje to okres żniw dla złodziei. Jak więc zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą zanim wyjedziemy na urlop? Co sprawia, że złodziej interesuje się daną lokalizacją, a nie inną? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN byłego policjanta Krzysztofa Hajdasa.

  Krzysztof Hajdas jest byłym rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji. Ze względów zdrowotnych musiał odejść z Policji. Obecnie jest już na emeryturze. Okazuje się, że pasją Pana Krzysztofa jest stand-up. Co mu dają występy na scenie? Co w stand-upie jest dla niego najtrudniejsze? W jakiej tematyce czuje się mocny? I kto jest jego wzorcem? O stand-upie Krzysztof Hajdas opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Podczas pobytu na wakacjach, nasze mieszkanie może zostać okradzione. Czym kierują się złodzieje typując mieszkanie do włamania? Na co polują? Jak się zabezpieczyć przed kradzieżą? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy nasze mieszkanie jest łakomym kąskiem dla złodziei? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: byłego rzecznika Komendy Głównej Policji Krzysztofa Hajdasa i eksperta ds. bezpieczeństwa Stefana Siudalskiego.

  Niektóre procesy są poszlakowe. Jednym z głośniejszych był proces Rity Gorgonowej oskarżonej o zabójstwo córki lwowskiego architekta Henryka Zaremby. Kiedy dochodzi do procesów poszlakowych? Jakie wyroki mogą zapadać w takich sprawach? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: kryminolog i socjolog Marta Soczewska oraz były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Krzysztof Hajdas.

  W Polsce co roku ginie bez wieści ok. 20 tys. osób. Część z nich znika dobrowolnie. Jakie są tego przyczyny? Kiedy należy zgłosić zaginięcie? Do kiedy policja szuka zaginionego? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Krzysztof Hajdas i psychiatra dr Hubert Maria Kowalczys.

  Z roku na rok wzrasta liczba zaginionych osób w Polsce. Jedną z nich jest Dorota Grygiel, która zniknęła 7 lat temu. W Dzień Dobry TVN gościliśmy jej córkę Agatę Onderkę. Zapytaliśmy ją o efekty poszukiwań mamy i organizacje, do których zwracała się o pomoc. Natomiast Marta Jeziółkowska - założycielka portalu dedykowanego do poszukiwania zaginionych - powiedziała nam, jak jej strona pomaga osobom szukającym najbliższych. A o wymienienie najczęstszych przyczyn zaginięć poprosiliśmy trzeciego naszego gościa - insp. Krzysztofa Hajdasa, Rzecznika Prasowego Policji.

  Vloger Rafał Jarząbek zarejestrował się na czacie jednego z portali, podając się za 13-letnią Gosię. Na jego post odpowiedziało wielu starszych mężczyzn, którzy chcieli się z nim umówić. Wybrał Marcina. Spotkał się z nim i doprowadził na policję. Dlaczego Rafał wybrał właśnie jego? Inspektora Krzysztofa Hajdasa z Komendy Głównej Policji zapytaliśmy o profil psychologiczny pedofila. Czy dowodem w sprawie przeciwko pedofilowi wystarczy sam zapis rozmowy z nim?