Krystyna Mazurówna

  Krystyna Mazurówna

  Kto jak kto, ale ona na mężczyznach to się zna. O kim mowa? O tancerce i choreografce Krystynie Mazurównej, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN. W naszym studiu powiedziała, jaki typ mężczyzn wywołuje u niej efekt "Ach" i który z nich uwiódł ją intelektualnie. Dowiedzieliśmy się również, jak określił Mazurównę reżyser Jerzy Gruza.

  Krystyna Mazurówna w Polsce znana jest jako tancerka i choreografka, a w Paryżu - głównie jako mama, babcia i właścicielka kilkunastu mieszkań. Anna Kalczyńska odwiedziła artystkę, aby podpatrzeć jej kolorowe paryskie życie. Prowadząca Dzień Dobry TVN miała okazję zobaczyć jedno z mieszkań Pani Krystyny i galerię sztuki niechcianej. Dowiedziała się również, dlaczego artystka twierdzi, że jej dzieci są od niej starsze.

  Zbliżają się wakacje. Gdzie i jak je spędzą: Krystyna Mazurówna, Igor Herbut, Baron, Kamila Szczawińska, Marta Kuligowska i Robert Kupisz? Czy któraś z gwiazd nie lubi wakacji? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Wedle przyjętych zasad savoir vivru dojrzały wiek w wielu kwestiach stanowi spore ograniczenie. Dlaczego mając kilkadziesiąt lat czegoś już nam nie wypada? Czy nasz prywatny wizerunek zawsze musi iść w zgodzie z wiekiem lub wykonywanym przez nas zawodem? Zrezygnować ze swojego prawdziwego "ja" i dostosować się do przyjętych norm czy pozostać sobą? Na temat niekonwencjonalności rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: tancerką Krystyną Mazurówną, bizneswoman Beatą Kornacką i byłym modelem Rafałem Młodzikowskim.

  Dziś Międzynarodowy Dzień Tańca. Jak obchodzi go słynna polska choreografka i tancerka Krystyna Mazurówna? Czy chętnie podejmuje się współpracy z młodymi tancerzami? Jakich udziela im rad? Dlaczego tak wiele czasu spędza w samolocie? Z Krystyną Mazurówna spotkała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Antoni (Antoine) Cierplikowski - to dzięki niemu kobiety zdjęły kapelusze i zaczęły nosić krótkie fryzury. Pośród jego znanych klientek były m.in.: Greta Garbo, Mata Hari, Pola Negri, Edith Piaf i Marlena Dietrich oraz Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Anna Eleanor Roosevelt. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Janusza Szymańskiego – fryzjera, ucznia i przyjaciela Antoniego Cierplikowskiego. Kiedy poznał swojego mistrza? Jak to się stało, że został uczniem Cierplikowskiego? Dlaczego pod koniec swojego życia znany fryzjer opuścił Paryż i wrócił do Sieradza?