Krystyna Czubówna

  W kolejnym odcinku cyklu Dziecinnie proste Zosia (lat 11) i Helenka (lat 8) tłumaczyły swojej babci, co wpływa na poczucie równowagi. Jakie doświadczenia przy tym zrobiły? Co pomaga w utrzymaniu równowagi?

  Czy można zobaczyć dźwięk? Postanowiliśmy to sprawdzić wspólnie z Krystyną Czubówną i jej wnuczkami: Zosią i Helenką. Poznajcie kilka prostych eksperymentów, które odpowiedzą nam na to pytanie. Przeprowadźcie je w domu ze swoimi dziećmi.

  Kołobrzeg to jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce. Zatrzymuje się tu ponad 4 miliony turystów rocznie. Tutejsza plaża ma prawie 13 kilometrów długości, a jej szerokość dochodzi nawet do 100 metrów. Olivier Janiak zachęca Was do tego byście odwiedzili Kołobrzeg i stanowiska "Projektu Plaża". Zobaczcie, jakie czekają na Was atrakcje.

  Zastanawialiście się kiedyś dlaczego olbrzymie kontenerowce utrzymują się na wodzie? Jak to się dzieje, że te ciężkie statki nie idą na dno? Tematem gęstości i wyporności zajęły się Krystyna Czubówna oraz Zosia i Helenka, a w studiu Dzień Dobry TVN o różnicach między wodą słoną i słodką opowiedziała nam Monika Borecka z Centrum Nauki Kopernik.

  W naszym nowym cyklu pokażemy, że nauka może być fascynująca, a domowe eksperymenty - "Dziecinnie proste"! Wspólnie z Krystyną Czubówną, jej wnuczkami: Zosią i Helenką oraz ekspertami z Centrum Nauki Kopernik zaprezentujemy Państwu ciekawe doświadczenia, które można bezpiecznie przeprowadzić w domu. Dziś dowiedzieliśmy się, czy wulkany są potrzebne, a Monika Borecka z CNK pokazała nam jak zrobić "Domowy wulkan". Zobaczcie

  Ok. 72 proc. dorosłych Polaków uważa, że wiele zawdzięcza swoim dziadkom - tak wynika z sondażu CBOS. Pytani najczęściej wymieniali opiekę i wychowanie, poczucie bycia kochanym oraz znajomość dziejów rodziny. A jakie wartości wpajają swoim wnukom goście Dzień Dobry TVN: prawnik i dziennikarka Małgorzata Niezabitowska, aktor i prezenter telewizyjny Ryszard Rembiszewski, lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński oraz lektorka i dziennikarka Krystyna Czubówna? Jak spędzają czas ze swoimi wnukami? Czego Piotra Kraśkę nauczyła jego babcia?

  Czy posiadaczka najbardziej rozpoznawalnego głosu w Polsce, Krystyna Czubówna, ma czas na życie rodzinne? Jaka była jako mama i jak sprawdza się w roli babci, czy czyta wnuczkom bajki? Czy jej córka, Agnieszka Barjasz, odziedziczyła po mamie charakterystyczny głos? Zapraszamy na spotkanie z panią Krystyną, jej córką i dwiema uroczymi wnuczkami! :)

  Sobota z Dzień Dobry TVN: znane głosy... Krystyna Czubówna nie przed mikrofonem, ale na rodzinnym spotkaniu z córką i wnuczkami... A potem znane twarze: Ryan Gosling o dzieciństwie i ukochanej mamie. A także znani o swojej przemianie! Edyta Herbuś - od tancerki do aktorki! Bądźcie z nami w sobotę od 8:30!

  Agnieszka, jedyne dziecko dziennikarki Krystyny Czubówny, dziś sama jest szczęśliwą matką dwóch córek. Zawsze może liczyć na wsparcie Pani Krystyny, która uwielbia swoje wnuczki. Dlaczego dziennikarka uważa, że wszystkie cztery są niezłomne? Bądźcie z nami w sobotę!

  Już 29 października poznamy „głos” drugiej linii metra. W konkursie wzięło udział sześć osób znanych z niezwykłych głosów, między innymi Danuta Stenka i Krystyna Janda. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Maciej Gudowski, lektor i spiker, Tomasz Knapik, lektor, oraz lektorka Krystyna Czubówna. Jak odbierają własne głosy?