kreatywna szkoła

  kreatywna szkoła

  W kolejnym odcinku "Kreatywnej Szkoły" Anna Kalczyńska odwiedziła Technikum w Sosnowcu. Uczniowie oprócz takich przedmiotów jak język polski czy matematyka, uczą się projektowania i stylizacji. Jak wyglądają ich codzienne zajęcia? I jaką kreację przygotowali dla Ani?

  W ramach cyklu Kreatywna szkoła Anna Kalczyńska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 82 na warszawskim Bemowie. Tam dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale także umiejętności. Trafiła akurat na zorganizowany przez placówkę festiwal nauki. Co tam jeszcze zobaczyła?

  W ramach cyklu "Kreatywna Szkoła" Anna Kalczyńska odwiedziła gimnazjum nr 125 na warszawskiej Białołęce. Miała okazję przyjrzeć się pracy redakcji gazety szkolnej "Prosty Pozytywny". Zobaczcie, skąd młodzi dziennikarze czerpią tematy i, jak zdobywają pieniądze na wydawanie gazety. Są jeszcze inne powody, dla których Ania uznała, że szkoła jest niezwykła.

  W kolejnym odcinku "Kreatywnej Szkoły" Anna Kalczyńska odwiedziła Technikum w Połańcu. Uczniowie tamtejszej szkoły nie tylko pilnie się uczą, ale też wykazują zacięcie inżynieryjne. Z pasji do nauki i majsterkowania powstało wiele innowacyjnych wynalazków, między innymi, laska do nawigacji niewidomych i lampa reagująca na głos. W jaki sposób nauczyciele pracują z tak zdolną młodzieżą?

  W ramach cyklu "Kreatywna Szkoła" Anna Kalczyńska pojechała do Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Jej spotkania z uczniami i nauczycielami były wyjątkowe - nie tylko mogła postrzelać do tarczy, ale i powalczyć na macie. Niestety w czasie jej pobytu w placówce doszło do pożaru. Na szczęście Ania została uratowana przez uczniów. Zobaczcie, jak przebiegała akcja.

  W kolejnym odcinku "Kreatywnej Szkoły" Anna Kalczyńska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 6 w Suwałkach. Tamtejsi uczniowie pod okiem swoich nauczycieli robią tak nietuzinkowe rzeczy, jak np. lip dub. Nad teledyskami pracują nie tylko dzieciaki, ale również ich rodzice. Tu liczy się pełne zaangażowanie Czym z kolei jest "kubeczkowanie"? Zajęcia muzyczne to jednak nie wszystko. W jaki sposób nauczyciele zachęcają dzieci do nauki innych przedmiotów?

  W Pierwszym odcinku "Kreatywnej Szkoły" Anna Kalczyńska odwiedziła Szkołę Podstawową w Otrębusach. W jednej z tamtejszych klas dzieci uczą się języka migowego. Po co to robią? Czy nauczyli Anię kilku podstawowych zwrotów? W szkole odbywają się także lekcje z tańca ludowego. Jak duże jest zainteresowanie tanecznymi zajęciami? Czym jeszcze dzieciaki zaskoczyły prowadzącą Dzień Dobry TVN?

  W nowym, wiosennym sezonie wizytówką Dzień Dobry TVN będzie akcja "Kreatywna szkoła". Pokażemy inspirujące przykłady ze szkolnych sal i korytarzy. Przedstawimy wyjątkowe pomysły, inicjatywy i przede wszystkim ludzi. Tych, z nietuzinkowym podejściem do nauki, entuzjazmem i ciekawością świata. Szkoły, nauczyciele, a także uczniowie z całej Polski, otrzymają od Dzień Dobry TVN wyróżnienia - certyfikaty kreatywności! Dyplomy te będą ich wizytówką, znakiem oryginalności i nieszablonowego sposobu bycia i pracy. Prowadzącą cykl będzie Anna Kalczyńska, która wyruszy w Polskę promować pomysłową edukację.