komandosi

    komandosi

    Byliśmy z kamerą na zawodach i warsztatach Ratownictwa Taktycznego dla Grup Interwencyjnych Służby Więziennej. W projekt zaangażowane są najlepsze jednostki specjalne, między innymi: Centralne Biura Śledcze Policji, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, jednostka wojskowa AGAT. Ideą przedsięwzięcia jest przygotowanie najlepszych na najgorsze. co to znaczy? Wszyscy uczestnicy szkolenia biorą udział w najtrudniejszych symulacjach, czyli zamachu terrorystycznym, porwaniu, szturmie na budynek, konwojowi z szefem mafii. O tym, jak ważna jest wiedza w zakresie ratownictwa medycznego oraz, jak zachować się w sytuacji zagrożenia opowiedział mjr dr Leszek Kołtun.

    Komandosi z Lublińca - krążą o nich legendy. To właśnie do nich wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Chciała z nim potrenować. Niestety w trakcie ćwiczeń Ula została uprowadzona! Jak nasza dziennikarka zachowywała się podczas porwania? Czy popełniła jakiś błąd? Czy Ula ma potencjał na żołnierza? Czego się nauczyła?

    10-letnia Nadia od urodzenia cierpi na dystrofię mięśniową merozynoujemną. Jest to choroba wrodzona. Nadia porusza się na wózku. "Nigdy nie zostawiamy swoich" - tak brzmi maksyma komandosów. I tym razem nie zostawili potrzebujacych. Zobaczcie kolejny odcinek "Zielonych Drzwi".

    Pokochał wojsko tak bardzo, że nie wyobrażał sobie życia bez niego. Aż pewnego dnia - po 10 latach służby wojskowej - wstąpił do seminarium. Jednak jego fascynacja wojskiem była tak silna, że postanowił połączyć obie te miłości. Dzisiaj służy ojczyźnie i Bogu. Oto niezwykle interesująca historia Ks. kapelana Marka Rycio.