kolekcjonerzy

    kolekcjonerzy

    Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?

    Malutka pieczeń, miniaturowe garnki, krzesełka. Mikre kanapy, fotele, kwiaty. Brzmi jak sztafaż rodem z horroru, a to miniaturowe domki wykonywane przez Małgorzatę Suchodolską. Są nawet pierogi z farszem oraz wypieczone bułeczki! Idealnie odwzorowane. Kto jest odbiorcą miniaturowych domków? O tym Pani Małgorzata opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Jakich narzędzi używa do tworzenia tych niezwykle precyzyjnych przedmiotów?

    Fascynują się butami sportowymi. Kolekcjonują je. Traktują jak trofea. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Daniel Białoszewski i Piotr Szeleszczuk, kolekcjonerzy tzw. sneakersów. Ile par butów mają w swojej kolekcji? Czy na co dzień chodzą w tych butach? Ile kosztują najdroższe buty w ich kolekcji?

    Okazuje się, że nie tylko kobiety mają obsesję na punkcie butów, niektórzy mężczyźni także uwielbiają kolekcjonować obuwie. Mają nawet więcej butów niż ich życiowe partnerki. Mieszko posiada około 70 par butów, Witek 100, a Michał ma... bagatela... aż 200 par butów. Ciekawi jesteście czy chodzą we wszystkich parach? Co o ich zamiłowaniu do butów myślą najbliżsi?