kolarstwo górskie

    kolarstwo górskie

    Kolarstwo górskie jest coraz popularniejszym w Polsce sportem, który spopularyzowała m.in. Maja Włoszczowska. Mogą go trenować dzieci już od 8. roku życia. Jedną z fanek tej dyscypliny jest Karolina Poroś, którą trenuje tata. Jak układa im się współpraca?

    W kolejnej odsłonie cyklu "Mikrowyprawy" Łukasz Długowski odwiedził Jelenią Górę. Miasto na Dolnym Śląsku to Termy Cieplickie oraz kolarstwo górskie. Z tego też względu Łukasz spotkał się z Mają Włoszczowską. Jelenia Góra to także atrakcje historyczne i kulturalne. Czy wiedzieliście, że miasto jest nazywane "Doliną Pałaców i ogrodów"?

    Niewiele osób wie, że poza muzyką pasją Staszka Karpiela-Bułecki jest sport. W jakiej dyscyplinie odnajduje się góral? I jak uzasadnia swoją nadaktywność? Muzyk o swoich pasjach, a także o planach zawodowych opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

    Strome zbocze góry w Arizonie, wysoko i niebezpiecznie. To był zjazd na krawędzi bezpieczeństwa. Dokonał tego Polak Michał Kolbek i... został gwiazdą internetu. Zainteresowały się nim media z całego świata. Jak Michał Kollbek ocenia to, co zrobił? Jak przygotowywał się do ekstremalnego zjazdu, co mu to dało i czy podjąłby się tego po raz drugi? Czy do tego typu wyczynu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i, ile to wszystko kosztuje? Z Michałem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.