kibole

    kibole

    Po wydarzeniach, które rozegrały się na stadionie Lecha Poznań, podczas meczu z Legią Warszawa, na nowo rozgorzała dyskusja na temat tego, jak poradzić sobie ze stadionowymi bandytami. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem Tomaszem Włodarczykiem i Tomaszem Frankowskim, byłym piłkarzem.

    W styczniu na krakowskim Prokocimiu 18-letni Miłosz został napadnięty przez dziesięciu zamaskowanych napastników. Zmasakrowali jego ciało przy pomocy noży, maczet i siekiery. Nieprzytomnego chłopaka zostawili na ulicy, zmarł w ciągu kilkudziesięciu godzin w szpitalu. Z ustaleń policji wynika, że przyczyną ataku były porachunki pseudokibiców. Czy złapano napastników? Skontaktowaliśmy się z ojcem Miłosza, aby zapytać o związki chłopaka z pseudokibicami.

    Jak działają stadionowe grupy przestępcze? W jaki sposób wygląda rekrutacja do gangów? Dlaczego policja nie radzi sobie z chuliganami? Kim są ludzie, którzy obracają się w gangach stadionowych? i czym są zawody w ustawkach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jarosława Jabrzyka, reportera programu "Superwizjer". Na reportaż „Gangsterzy ze stadionu" zapraszamy dziś o 23.30 w TVN.