Katarzyna Pawlikowska

  Święta Bożego Narodzenia za niecały miesiąc. Przed nami wiele obowiązków i wiele wyzwań. Jak przygotować się na święta i nie zwariować? Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: ekspert ds. zachowań społecznych kobiet Katarzyna Pawlikowska, pisarka Katarzyna Lengren oraz aktorki: Paulina Holtz i Sylwia Gliwa.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Kobiece DNA" rozmawialiśmy o tym, czy stereotypowa rola matki i żony daje kobietom szczęście. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Pawlikowską, ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet, psycholog Małgorzatę Ohme i aktorkę Maję Bohosiewicz.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Kobiece DNA" porozmawialiśmy o relacjach z eks. Czy nam służą? Czy wręcz przeciwnie, działają destrukcyjnie. Zdaniem psychoterapeutki Tatiany Mindewicz-Puacz, kontaktowanie się z byłym partnerem jest jak uchylanie drzwi. Co więcej, jak pokazują badania, chęć nawiązania lub podtrzymania relacji z eks motywowana jest też chęcią podtrzymywania kontaktu seksualnego. Takie zachowania nie rzutują dobrze na nowy związek. Jak zadbać o poprawną relację z byłym partnerem, zwłaszcza kiedy mamy wspólne dzieci? Zapytaliśmy o to Katarzynę Pawlikowską, ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet i aktorkę Monikę Mrozowską.

  Schemat myślenia u kobiet i mężczyzn jest inny. Według amerykańskiej antropolożki Helen Fischer kobiety myślą sieciowo. Zapamiętują wszystkie szczegóły, potrafią je odpowiednio zaszufladkować, a następnie wyciągnąć je z zakamarków pamięci, kiedy to jest potrzebne. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn łączą szczegóły w jeden detal. Psycho-neuro-endokrynologia udowadnia z kolei, że ogromny wpływ na to, jak funkcjonujemy, mają między innymi hormony. Co jest kluczem do dobrej komunikacji między kobietami a mężczyznami? Skąd wynikają konflikty? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Pawlikowską, ekspert ds. zachowań społecznych kobiet, aktorkę Adę Fijał oraz sportowca Wojciecha Brzozowskiego.

  Według najnowszych badań wynika, że kobiety są najszczęśliwsze mając lat 44. Z kolei najniższy poziom szczęśliwości przypada podobno na okres 30+, kiedy to kobieta jest pochłonięta macierzyństwem i domem. 40-stka to czas, kiedy kobiety mają już odchowane dzieci i mogą się na nowo realizować. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy trenerkę personalną Alicję Pyszkę-Bazan, Ewę Pacułę i ekspertkę ds. zachowań Katarzynę Pawlikowską.

  Katarzyna Pawlikowska zauważyła, że dzisiejsze Polki są zupełnie inne od swoich mam czy babć. Do niedawna dla kobiet ważne było, by mieć dobrze zarabiającego partnera, który da rodzinie poczucie bezpieczeństwa i dobrobytu. Kobiety były jedynie przyuczane do roli żony i matki. Co współczesne Polki mówią o finansowej niezależności? Zapytaliśmy o to Odetę Moro i Joannę Jabłczyńską.

  Jak zauważyła Katarzyna Pawlikowska, od kiedy pozwolono kobietom się uczyć, zdominowały one uczelnie wyższe. Siłą rzeczy pęd do wiedzy i ciekawość świata sprawiły, że jest coraz więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych. Kobiety mają odwagę sięgać po nowe. Mają misję zmieniania świata. Które kobiece cechy są pożądane na kierowniczych stanowiskach? Zapytaliśmy o to Ilonę Adamską, właścicielkę agencji PR oraz Katarzynę Niezgodę, headhuntera. Które z kolei kobiece cechy nie są mile widziane w biznesie?

  Podobno to kobiety częściej miewają chwile słabości. Katarzyna Pawlikowska, ekspert ds. zachowań społecznych, zwróciła uwagę, że Polki są sfrustrowane tym, jak wyglądają. Dodała również, że aż 64% Polek przyznaje się do bycia na ciągłej diecie. Niestety będąc już na tej diecie, kobiety same siebie oszukują i podjadają. Na czym polega efekt puszczonej tamy? Beata Sadowska jest zwolenniczką unikania radykalizmu i małe grzeszki są według niej ludzkie. Funkcjonuje również takie przekonanie, że po treningu można zjeść wszystko, bo to nie tuczy. Tomasz Choiński w studiu Dzień Dobry TVN obalił ten mit tłumacząc, czym jest dwugodzinne okno potreningowe i jak prawidłowo odbudować zasoby energetyczne po treningu.

  Katarzyna Pawlikowska – ekspertka ds. zachowań społecznych – przeprowadziła badania, z których wynika, że kobiety w wolnym czasie wolą poczytać książkę, mężczyźni natomiast wybierają seks. Z kolei w przypadku kobiet seks w ogóle nie pojawia się na liście preferowanych sposobów spędzania wolnego czasu. Mimo to dla ponad 80% kobiet seks jest ważnym aspektem związku. Z czego zatem wynika ta rozbieżność? Czy ma to związek z tym, że kobiety – w przeciwieństwie do mężczyzn – nie lubią chwalić się swoim życiem seksualnym? Jak jest to powiązane z różnicami w naszych potrzebach i oczekiwaniach od związku? I czy potrafimy o nich mówić? O tym rozmawialiśmy z naszymi gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN: autorką badań, Katarzyną Pawlikowską, a także aktorką, Olgą Borys, i dziennikarką, Dellfiną Dellert.

  Nieudany związek pozostawia po sobie ślad. Uczy nas między innymi, czego warto się wystrzegać w kolejnych relacjach. Jakie jeszcze wnioski można wyciągnąć z nieudanego związku? O zdanie zapytałyśmy w Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych Katarzynę Pawlikowską, projektantkę Ewę Minge i aktorkę Monikę Mariotti.

  Sporo kobiet, nawet tych atrakcyjnych nie wierzy w siebie. Dlaczego czują się niedoskonałe? Zapytaliśmy o zdanie gości Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych Katarzynę Pawlikowską, doradcę wizerunkowego Maję Sablewską i mistera Polski 2017 Jakuba Kucnera.

  W nowym cyklu DDTVN "Kobiece DNA" będziemy obserwować zmagania z kobiecością. O czym marzą współczesne kobiety? Do czego aspirują? Jak pokazują najnowszej badania, Polski są niesamowicie ambitne. Stawiają na rodzinę, ale jednocześnie chcą również rozwijać się zawodowo. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy gospodynię cyklu Katarzynę Pawlikowką, Olgę Kozierowską, ekspert ds. przedsiębiorczości kobiet, Annę Ficner-Ogonowska, autorkę powieści dla kobiet oraz Tomasza Brzóskę, dyrektora klubu sportowego.

  Z początkiem nowego sezonu Dzień Dobry TVN, mamy dla Was wiele niespodzianek:) Ruszamy z nowymi cyklami. W poniedziałki Filip Galas oraz Dobrawa Piękos-Szymańska będą zmieniać fryzury naszym widzom. We wtorki Katarzyna Pawlikowska będzie rozmawiać o bardzo kobiecych sprawach. Łukasz Bożycki będzie przybliżał niebanalne życie zwierząt i roślin, a Cristina Catese zadba o nasze podniebienia. Cristina będzie rządzić w naszej kuchni w każdy poniedziałek.

  Wiele osób szuka swojej drugiej połówki na portalach randkowych. Czy to dobre miejsce na znalezienie prawdziwej miłości? Jak wydobyć z wielu ogłoszeń, anons osoby, która wyznaje podobne wartości? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z terapeutką i life coachem Joanną Godecką oraz ekspertem ds. zachowań społecznych Katarzyną Pawlikowską.

  Istnieje teoria, że w sytuacji tak nieprzewidywalnej, w jakiej jest dzisiejszy świat, kobiety sprawdzają się lepiej. O to, co jest największą siłą płci pięknej zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych i konsumenckich kobiet Katarzynę Pawlikowską oraz psycholog Ewę Jarczewską-Gerc. Czy emocje pomagają w rządzeniu?

  Wiele osób, po zdobyciu władzy, zmienia się nie do poznania i to często na gorsze. O to, dlaczego tak się dzieje oraz jaka jest różnica w tym względzie między kobietami i mężczyznami zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet Katarzynę Pawlikowską i psychologa biznesu Jacka Santorskiego.

  Dziewięćdziesiąt procent kobiet jest mniej odważna i skłonna do zmian. Kiedyś należała do nich Magdalena Muszyńska-Chafitz. W Dzień Dobry TVN powiedziała, co sprawiło, że udało jej się jednak znaleźć siłę do przeprowadzenia wielkich życiowych zmian. Obok niej na kanapie zasiadła ekspertka ds. zachowań społecznych kobiet Katarzyna Pawlikowska. Dowiedzieliśmy się od niej, co jest ważne podczas dokonywania ewolucji.