Katarzyna Lengren

  Katarzyna Lengren

  Święta Bożego Narodzenia za niecały miesiąc. Przed nami wiele obowiązków i wiele wyzwań. Jak przygotować się na święta i nie zwariować? Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: ekspert ds. zachowań społecznych kobiet Katarzyna Pawlikowska, pisarka Katarzyna Lengren oraz aktorki: Paulina Holtz i Sylwia Gliwa.

  Są kobiety, które niechętnie przyznają się do swojego wieku. Skąd się to bierze? Zastanawialiśmy się nad tym w Dzień Dobry TVN z: psycholog Pauliną Biernat i pisarką Katarzyną Lengren. Czy panie goszczące w naszym studiu też wolą ukrywać swój wiek?

  Są panie, które - chcąc zatrzymać przy sobie mężczyznę - okłamują go, że są w ciąży. Na dowód tego pokazują zakupione od ciężarnych pozytywne testy ciążowe, wyniki badań lub usg. O ocenę takiego zachowania poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: psychologa Piotra Mosaka i pisarkę Katarzynę Lengren. Czy według nich warto zatrzymywać przy sobie mężczyznę za wszelką cenę?

  Według badań jednego z dużych banków najbardziej o pieniądze kłócą się polskie pary. Mało tego - chętnie ukrywają przed sobą wpływy i wydatki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, na co panie i panowie wydają tzw. lewy grosz. Będziecie zdziwieni :)

  Podobno Brad Pitt stwierdził ostatnio, że 12-letni związek z Angeliną Jolie było piekłem. Po czym poznać, że związek jest toksyczny? Dlaczego ludzie tkwią w nich przez lata? Czy toksyczny związek można "uleczyć"? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN: malarkę i felietonistkę Katarzynę Lengren, terapeutę par Piotra Mosaka oraz aktorkę Monikę Mrozowską.

  Według aktora Brada Pitta "Kobieta jest odbiciem swojego mężczyzny. Jeśli kochasz ją do szaleństwa, ona stanie się tą miłością". Czy tego samego zdania są goście Dzień Dobry: felietonistka Katarzyna Lengren, stylistka Maja Sablewska i muzyk Norbi?

  Babcie i dziadkowie coraz rzadziej zajmują wnukami. Jedni z powodu pracy zawodowej lub innych aktywności, a inni nie chcą siedzieć z wnukami za darmo. A jak jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN pisarki Katarzyny Lengren i sędzi Anny Marii Wesołowskiej? Jaka jest współczesna rola babć i dziadków?

  Co zrobić, by świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim przy wigilijnym stole i, by ten stół nie zamienił się w pole bitwy? O czym lepiej nie rozmawiać? Jak unikać kłótni? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy pisarkę i felietonistkę Katarzynę Lengren, dziennikarkę i pisarkę Annę Dziewit-Meller oraz Igora Rotberga, psychologa.

  Ponoć ludzie czują się najbardziej komfortowo, zachowując dystans co najmniej metra i 20 centymetrów od obcej osoby. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pisarkę Katarzynę Lengren i socjologa dr Tomasza Sobierajskiego, aby zapytać, czy - według nich - każdy człowiek posiada przestrzeń osobistą, dlaczego niektórzy ludzie przekraczają jej granice i w jaki sposób reagować, gdy dotyka nas ktoś obcy. Zastanawialiśmy się również, czy inaczej zachowamy się w stosunku do osoby atrakcyjnej.

  Ludzie dzielą się na tych, co lubią wokół siebie porządek i na takich, którym zupełnie nie przeszkadza bałagan. Do tej pierwszej grupy na pewno należy Perfekcyjna Pani Domu Małgorzata Rozenek. W Dzień Dobry TVN powiedziała, dlaczego preferuje poukładaną przestrzeń, czy terroryzuje sprzątaniem swojego partnera Radka Majdana i co już nazywa bałaganem - rozrzucone ubrania czy brudną szklankę w zlewie. Obok niej na kanapach zasiadła malarka i pisarka Katarzyna Lengren, która przyznaje się do tego, że świetnie wychodzi jej robienie artystycznego bałaganu. Zobaczcie, kto - w kwestiach porządku - jest dla Marcina Prokopa wzorem do naśladowania.

  Zdaniem Anny Kalczyńska, polscy mężczyźni nie ubierają się zbyt dobrze. Jakie błędy popełniają najczęściej? Czy wyrzucenie starego swetra to jak odcięcie kawałka ich tożsamości? Co to znaczy, ze facet inaczej używa ubrań niż kobieta? Jak go przekonać do zmiany stylu? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli: Katarzyna Lengren, dziennikarka i malarka, Zuzanna Ziomecka, dziennikarka i Ireneusz Korzeniewski, autor bloga styleman.blog.pl

  Reagować czy się nie wtrącać? Swoimi sposobami na zniechęcenie potencjalnego partnera podzieliły się psycholog Maria Rotkiel i pisarka Katarzyna Lengren, która wyznała, że kiedy jej córka była jeszcze nastolatką, skutecznym sposobem na zakończenie relacji córki z chłopakiem, było ośmieszenie go w jej oczach. Co na to psycholog Maria Rotkiel?

  Mężczyźni nie lubią sprzątać. Kobiety także. Jak mówi Dorota Wellman: "My też nie lubimy myć ubikacji". Dlaczego mężczyźni wycofują się z życia rodzinnego? Czy naprawdę nie lubią sprzątać i są zadaniowcami? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Karolina Borkowska, Katarzyna Lengren oraz Piotr Mosak.

  Mężczyźni inaczej zachowują się przy swojej mamie a inaczej w domu, przy swoich kobiecie. W domu leniwy i opryskliwy przy mamie zmienia się w przymilnego pracusia. Czy przy mamie mężczyźni są sobą czy przy wybrance życia? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawiali: Katarzyna Lengren, Piotr Mosak, Krzysztof KASA Kasowski i Paolo Cozza. Czy każdy facet to Doktor Jekyll i Pan Hyde w jednym?

  Kryzys wieku średniego to przypadłość typowo męska. Menopauza - kobieca. Okazuje się jednak, że niektórzy mezczyźni w okolicach 40. przeżywają podobne emocje co kobiety. O tym, jak to wygląda w rzeczywistości nie w teorii, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali: Cezary Kosiński, Rafał Rutkowski, oraz Katarzyna Lengren. Kiedy mężczyzna przekracza swój rubikon i "wietrzeje"?

  88 proc. Polaków deklaruje, że lubi promocje i stara się z nich korzystać. Dlaczego rzucamy się na promocje? Ze względu na oszczędności, czy może z powodu chęci zaspokojenia potrzeby zdobywania? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Katarzynę Lengren, malarkę, felietonistę i pisarkę oraz Miłosza Brzezińskiego, psychologa biznesu. Co najchętniej kupujemy na promocji?

  Czy istnieją takie typy kobiet, które nie znajdą męża? Za mądre, za ładne, za dobrze wykształcone - czy te cechy odstraszają mężczyzn? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video, Katarzyna Lengren oraz Joanna Heidtman.

  Kobiety uważają, że inne kobiety są... głupie. A mężów, ojców i braci traktują jak dzieci. Tak wynika z badań dr Agaty Stanisz. Dlaczego kobiety nie lubią innych kobiet? Dlaczego lubią krytykować właśnie kobiety? Czy ze względu na wieczną rywalizację? A może warto porzucić te troglodyckie zachowania i postawić na "siostrzeństwo"? W końcu demokratyczne społeczeństwa powstawały dzięki kooperacji, a nie rywalizacji. W studiu Dzień Dobry TVN o komentarz poprosiliśmy: Katarzynę Lengren, Katarzynę Klich oraz antropolożkę kultury Agata Stanisz.

  Niektórzy twierdzą, że liczy się wnętrze, a rozmiar i zasobność portfela nie ma znaczenia. Podobno pieniądze nie dają szczęścia, ale lepiej cierpieć w ferrari niż na... zdezelowanym rowerze. Jak pieniądze pomagają w miłości? Czy każdy z nas jest po trosze merkantylistą? O tym, w sondzie ulicznej, Filip Chajzer, a w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Katarzyną Lengren oraz Krzysztofem „Kasą” Kasowskim. Czy pseudonim Krzysztofa zobowiązuje?

  Od jakiegoś czasu w świecie mody jest miejsce dla modelek seniorek. Jedną z nich jest 85-letnia brytyjska topmodelka Daphne Selfe. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał ją o jej zdanie na temat operacji plastycznych. Jak czuje się, gdy ludzie pytają ją o wiek? Czy często korzysta ze skype'a? Jakie ma rady dla młodszych kolegów z wybiegów? Co na przestrzeni lat zmieniło się w świecie mody?

  Shakira i Kim Kardashian - co łączy obie panie? Kobiece kształty i jędrne pośladki. Nie oszukujmy się - wielu panów lubi patrzeć na takie kobiety. Czy potwierdzili to Marcin Prokop i goście Dzień dobry TVN... pisarka Katarzyna Lengren i aktorka Monika Ambroziak? A jakie Wam podobają się kobiety - chude czy o kobiecych kształtach?

  Poloneza czas zacząć... rozpoczyna się bowiem czas studniówek. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, czy łatwo znaleźć partnera/partnerkę na ten wyjątkowy wieczór. Czym powinien się wykazać idealny partner na studniówkę? Czy na studniówkowy bal można pójść z przyjacielem? Kto szuka partnera na studniówkę w Internecie? Czy za chłopaka z ogłoszenia trzeba zapłacić? Dobrze bawiliście się na swojej studniówce? :)

  ... na gwiazdkę! A czym obdarowują swoich mężczyzn: Katarzyna Lengren, Anna Zejdler- Ibisz oraz Olga Borys? Czy, aby kupić dobry prezent, trzeba dobrze znać swojego mężczyznę? Której z Pań zdarzyło się rozbierać pod choinką? :)

  O polskich weselach i tradycyjnych zabawach im towarzyszących rozmawialiśmy z Katarzyną Lengren i Norbim. Co im się najbardziej podoba, a co ich mierzi na weselach? Jakie są Waszym zdaniem najlepsze gry i zabawy w czasie oczepin ? :)

  Brzmi niezwykle? Okazuje się, że nic tak nie spaja związku jak posiadanie wspólnego zwierzęcia. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Katarzyna Lengren, Ewa Kuklińska, Maria Rotkiel oraz Andżelika Piechowiak. Co jeszcze może cementować związek?

  Podobno człowiek kłamie 80 tysięcy razy w życiu... statystycznie wychodzi aż 5 kłamstw dziennie! Dlaczego ludzie decydują się na kłamstwa? Czy to prawda, że do kłamstwa potrzebne są dwie osoby? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Beata Tyszkiewicz, Jakub Przebindowski, Katarzyna Lengren oraz Piotr Marszałkowski. Ciekawi jesteście do jakich kłamstw przyznali się nasi goście?

  Hazard, narkotyki, seks, papierosy, praca, a nawet jedzenie, telewizja, Internet. Jaka jest definicja uzależnienia? Jak zerwać z nałogiem? Czy przesuwanie mebli także może być nałogiem? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: socjolog Miłosz Brzeziński oraz pisarka i malarka Katarzyna Lengren.

  ''Znowu zachowałem się idiotycznie'', ''Znowu związałem się z nieodpowiednią kobietą'', "Znowu mam krótkotrwały romans", "Znowu śpię do południa", "Znowu wydaje za dużo pieniędzy". Dlaczego wciąż i wciąż nie potrafimy uczyć się na własnych błędach? Czemu tak szybko zapominamy o naszych potknięciach i brniemy w stare przyzwyczajenia? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: psycholog Danuta Golec, malarka i pisarka Katarzyna Lengren oraz tancerz i choreograf Michał Piróg.

  Byliśmy na próbie spektaklu "Stróż niebieski", pastorałki napisanej przez Katarzynę Lengren. 11 kolęd w nowoczesej aranżacji składa się na pastorałkę autorstwa Katarzyny Lengren. Nowe teksty popularnych kolęd zysakły aprobatę księdza.

  Rozprawiamy się w Dzień Dobry TVN z mitami na temat mężczyzn. Czy to prawda, że prawdziwy mężczyzna cały czas myśli o seksie, marzy o kobiecie z dużym biustem, nie chce się wiązać, nie znosi zakupów i nigdy nie płacze? Co na ten temat myślą goście Dzień Dobry TVN: socjolog Tomasz Sobierajski, aktorka Olga Borys, aktor Marcin Chochlew i dziennikarka Katarzyna Lengren?