Katarzyna Iwanoska

  Katarzyna Iwanoska

  Pojawiły się pogłoski, że Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe. Gdy to nastąpi nie tylko wzrosną raty kredytów hipotecznych, ale również spadnie zdolność kredytowa. Czy jest to już przesądzone? Jak obliczyć, o ile może wzrosnąć rata kredytu? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ekonomistkę Katarzynę Iwanoską.

  Rodzicielstwo to nie tylko radość, wysiłek fizyczny i psychiczny, ale także koszt. Ile kosztuje wychowanie dziecka? Czy na taki wydatek można się przygotować? Zapytaliśmy o to Katarzynę Iwanoską, blogerkę ekonomiczną.

  Andrzej Sołtysik o propozycji skrócenia czasu pracy mówi tak: "To jest taki pomysł, on jest populistyczny, on jest bardzo lewicowy (...), ale czy on ma uzasadnienie ekonomiczne"? Na to pytanie odpowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN blogerka ekonomiczna Katarzyna Iwanoska. Jak to zrobić, żeby pracować mniej, ale wydajniej?

  Pod koniec kwietnia wejdzie w życie tzw. konstytucja biznesu, czyli pakiet ustaw, których celem jest m.in. uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Jakie zmiany czekają małych przedsiębiorców w zakresie składek ZUS? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła blogerka ekonomiczna Katarzyna Iwanoska.

  Kupujemy bardzo wiele rzeczy. Są wśród nich i takie, które okazują się być nieprzydatne. Dlaczego wpadliśmy w pułapkę niekontrolowanego konsumpcjonizmu? Jak się z niej uwolnić? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z blogerką finansową Katarzyną Iwanoską i psychologiem biznesu Andrzejem Tucholskim.

  Wielu z nas robi zakupy świąteczne w ostatniej chwili. Sprzedawcy to wykorzystują i podnoszą ceny. Jak nie wydać fortuny na zakupy last minute? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ekonomistkę Katarzynę Iwanoską.

  Ceny żywności cały czas idą w górę. Jak zatem zaoszczędzić przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem? Jakie triki stosują sklepy, abyśmy kupili więcej? Kiedy promocja jest prawdziwą promocją? O tanich zakupach rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN blogerką ekonomiczną Katarzyną Iwanoską.

  W Polsce, darowizna otrzymana od najbliższej rodziny, by była zwolniona od podatku, powinna być zgłoszona do urzędu skarbowego. Obowiązek ten dotyczy także prezentów ślubnych. W jakim terminie należy zgłosić darowiznę do urzędu? Jakie konsekwencje nas spotkają, jeśli tego nie zrobimy? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła ekonomistka Katarzyna Iwanoska.

  Podobno 70 proc. polskich par kłóci się o pieniądze. Ale o co konkretnie? Kiedy należy zacząć rozmowę o wspólnych finansach? A jak poradzić sobie z dysproporcjami w zarobkach partnerów? Lepiej mieć wspólne czy oddzielne konta bankowe? W Dzień Dobry TVN finansistka Katarzyna Iwanoska radzi: "Ustalcie priorytety!"

  W sklepach odzieżowych ruszyły wyprzedaże. O tym, jak mądrze z nich skorzystać powiedziała w Dzień Dobry TVN finansistka i blogerka Katarzyna Iwanoska. Dlaczego podczas zakupów warto robić listę wydatków? Jakie triki stosują sprzedawcy, aby przyciągnąć kupujących?

  Finansowe zabezpieczanie własnego ciała staje się coraz popularniejszym w Polsce procederem. Jednym z jego rodzajów jest onkopolisa. Nie uchroni nas przed nowotworem, ale czy pomoże w patowej sytuacji? O kruczkach prawnych z nią związaną porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekonomistką Katarzyną Iwanoską.