Karpaty

    Karpaty

    Ewa Chwałko jest pierwszą kobietą w Polsce i drugą na świecie, która samotnie przeszła Łuk Karpat. Jej wyprawa trwała 84 dni podczas których pokonała 2,5 tys. km. Aby osiągnąć swój cel, musiała nie tylko walczyć ze zmęczeniem czy warunkami pogodowymi, ale także stanąć oko w oko z niedźwiedziem. O przygotowaniach do wyprawy i przygodach, które ją spotkały opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

    Karpaty Wschodnie co roku przyciągają amatorów gór z całej Europy i nie tylko. Tamtejsze szlaki turystyczne nie należą do najłatwiejszych, ale oferują niezapomniane wrażenia. Poznaj ukraińsko-rumuńskie Karpaty Wschodnie.

    Rumunia to Karpaty, Morze Czarne i Dracula. Ale jakie w Rumunii mają przysmaki? Tego Mikołaj Rey dowiedział się w Polsce od Vasilie Trandafira, rumuńskiego artysty, który mieszka w Polsce. Zobaczcie, jakie przysmaki przygotował dla Mikołaja.

    Karpaty to kraina geograficzna o wielkim potencjale rozwojowym, a mimo to kryje się cały czas w cieniu Tatr. Dlaczego wciąż więcej turystów wybiera Tatry a nie Karpaty? Jakie są tradycje tego regionu? Dlaczego górale tatrzańscy są bardziej znani od górali karpackich? Dlaczego Karpaty potrzebują promocji? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN Dawida Laska, który działa na rzecz rozwoju Karpat.