Jolanta Łazuga-Koczurowska

    Jolanta Łazuga-Koczurowska

    Wiktor Matuszak pierwszą paczkę z dopalaczami dostał w szkole. To co czuł po ich zażyciu na tyle mu się spodobało, że sięgnął po kolejne. W końcu wpadł w nałóg. Kiedy rodzice zorientowali się, że Wiktor jest uzależniony od dopalaczy, postanowili zrobić wszystko, aby wyciągnąć go z nałogu. O swojej walce o syna opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Dlaczego Wiktor sięgnął po dopalacze? Obok rodziny na kanapie usiadła psycholog Jolanta Łazuga-Koczurowska. Zapytaliśmy ją, co powinni zrobić rodzice, kiedy podejrzewają, że ich dziecko sięga po dopalacze. Jakie zachowania mogą świadczyć, że z dzieckiem dzieje się coś złego?

    Zobaczcie poruszający reportaż o matkach, które po tym jak dopalacze zabrały im dzieci, pomagają innym rodzicom w podobnych sytuacjach.

    Od stycznia 2017 r. będzie można jednorazowo kupić w aptece już tylko jedno małe opakowanie leku na katar lub przeziębienie, zawierające pseudoefedrynę, kodeinę czy dekstrometorfan. Dlaczego zostały wprowadzone takie ograniczenia? O tym goście Dzień Dobry TVN: szefowa Monaru i certyfikowany specjalista terapii uzależnień Jolanta Łazuga-Koczurowska i wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Marek Tomków.