Joanna Heidtman

  Sterydy w sporcie profesjonalnym były, są i będą, ale coraz częściej sięgają po nie ci, którzy zajmują się aktywnością fizyczną tylko amatorsko. Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, które marzą, żeby sławą dorównać swoim pięknym i wysportowanym idolkom. Do czego prowadzi zażywanie sterydów? Jak leczyć uzależnienie od anabolików? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman i trenerem personalnym Darkiem Brzezińskim.

  "Mamy Kalima, Abdula i Abrahama to Polki. A tatusiowe? Tata Kalima jest z Konga, Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela. W kraju taty Abdula i taty Kalima trwa wojna, a u taty Abrahama - walka. Dla Kalima, Abdula i Abrahama Polska to spokojny kraj. Tutaj własny dom, posiłki, zabawa. Tutaj nie ma wojny, nie ma walk - jest spokojne życie". To cytat z czytanki dla przedszkolaków, który wywołał oburzenie w sieci. W Dzień Dobry TVN, wspólnie z Katarzyną Bosacką, Anną Dereszowską i dr Joanną Heidtman, rozmawialiśmy o tym, jak uczyć dzieci tolerancji i czy polskie społeczeństwo jest tolerancyjne.

  Wiele osób ma niskie poczucie własnej wartości. Jak je zbudować? Zdaniem Marcina Prokopa należy odciąć się od Facebooka. Czy tego samego zdania były: psycholog Małgorzata Ohme i psycholog społeczna Joanna Heidtman? Od gości Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się również, czy poczucie wartości wyniesione z domu można potem utracić.

  W tygodniu gościliśmy w Dzień Dobry TVN polską Barbie - Anellę. Przyznała, że - aby dojść do wymarzonego wyglądu - musiała poddać się zabiegom medycyny estetycznej i operacjom plastycznym. Do naszego studia zaprosiliśmy chirurga plastycznego Janusza Greese Łyko oraz psycholog i socjolog Joannę Heidtman, aby porozmawiać o granicach, których nie warto przekraczać przy poprawianiu swojego wyglądu. Czy chęć zmiany wyglądu to trend ostatnich lat? Jakie są konsekwencje zdrowotne tak radykalnych zmian?

  Aktor Piotr Zelt przyznał się, że zapadł na depresję. O chorobie szczerze powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej. Jak zaczęła objawiać się u niego depresja? Jakie wydarzenia miały wpływ na to, że zachorował? Kto mu pomógł wyjść z depresji? Leczył się farmakologicznie?

  Niektórzy, żyjąc w ciągłym pędzie, nie potrafią nagle się zatrzymać i wyjechać na urlop. Jak można im pomóc? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman, dyrektor komunikacji i PR Pauliną Smaszcz-Kurzajewską oraz projektantem Dawidem Wolińskim. Jak nasi goście lubią odpoczywać podczas wakacji? Ile potrzebują czasu, aby się zresetować?

  Dlaczego czasem jest tak, że mimo iż obie strony w związku są przekonane, że robią wszystko, by okazać swoją miłość drugiej stronie, przekaz pozostaje niezauważony lub niezrozumiany? Gary Chapman, amerykański terapeuta i publicysta, twierdzi, że zdarza się tak ponieważ posługujemy się różnymi językami miłości. O wielu sposobach komunikowania uczuć rozmawialiśmy z Joanną Heidtman.

  W naszej kulturze płeć jest czynnikem, który różnicuje ludzi pod względem tego, czego się po nich spodziewamy kompetencyjnie. Choć nie ma to związku z merytoryką tego co robimy, z góry zakłada się, że kobieta jest słabsza od mężczyzny. Kobieta musi przez to wykazywać się dwa razy bardziej. O stereotypach zakorzenionych w naszej kulturze rozmawialiśmy z dziennikarką Pauliną Młynarska, psychologiem i socjologiem dr Joanną Heidtman oraz projektantka Ewą Minge.

  Kraków już od wczoraj świętuje Dzień Dziecka. Nad Wisłą słychać szczęśliwe dzieci, które mają okazję robić to, co lubią najbardziej, czyli bawić się. Nie zabrakło tam też Doroty Gardias. Prezenterka pogody spotkała się z wokalistką Magdą Steczkowską i psycholog Joanną Heidtman, aby porozmawiać o tym, jak można rozwijać dziecko przez zabawę.

  Relacje między matkami i córkami są różne - mogą być oparte o przyjaźń, dominację lub rywalizację. O to, jak powinny wyglądać zdrowe stosunki na linii matka - córka zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog i socjolog dr Joannę Heidtman, projektantkę Teresę Rosati i aktorkę Marietę Żukowską.

  Niedawno warszawska policja zatrzymała mężczyznę, który zaczepiał w centrum miasta kobiety, by się z nimi umówić. Kiedy te odmawiały, zaczynał je stalkować. Okazało się, że mężczyzna należał do środowiska PUA, czyli samozwańczych „artystów uwodzenia”. Grupa ta ma swojego guru, slang, zamknięte fora i zjazdy. Czy tego typu kursy uwodzenia są niebezpieczne? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psycholog i socjolog dr Joannę Heidtman oraz trenera relacji damsko-męskich Roberta Marchela.

  Mama wraca do pracy, a tata zostaje dzieckiem w domu? Taki model jest coraz częstszym zjawiskiem. Czy taki układ wpływa na związek? Czy mężczyźni radzą sobie z obowiązkami domowymi i opieką nad dzieckiem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Joannę Heidtman, która jest psychologiem i socjologiem, Michała Nazarewicza, założyciela portalu dla ojców oraz Adama Piśko, tatę Ignacego (7 lat) i Zuzi (8 miesięcy), ktróy jest na urlopie rodzicielskim.

  Szukając szczęścia w miłości, często sięgamy do poradników. Autorką jednego z najbardziej popularnych poradników o związkach jest Ania Szlęzak, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Obok niej na kanapie zasiadła psycholog dr Joanna Heidtman. Panie zapytaliśmy o przepis na udany związek. Jakie błędy popełniają kobiety, które są w związku?

  Kiedy mija "miesiąc miodowy" partnerów często dopada kryzys. Jeden, drugi, kolejny. W dzisiejszym świecie szybkiego życia panuje moda na równie szybkie związki. Na naszej kanapie, seksuolog profesor Zbigniew Lew- Starowicz opowiedział, dlaczego wzrasta liczba rozwodów i, dlaczego tak łatwo poddajemy się w walce o swój związek? Psycholog Joanna Heidtman podpowiada zaś, jak skutecznie pracować nad sobą, by przetrwać nie tylko wspólne wzloty, ale i upadki.

  W miesiącu wielu młodych ludzi ma sporo wydatków - tych potrzebnych i tych mniej potrzebnych. Kiedy portfel robi się lekki, dzwonią po pomoc do rodziców. Niestety z oddaniem pieniędzy bywa już różnie. Czy rodzice powinni domagać się zwrotu pożyczki, czy udawać, że sprawy nie było? Czy w Polsce dzieci są zaradne? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psycholog Joannę Heidtman i kierowcę rajdowego, ojca trzech córek Krzysztofa Hołowczyca.

  Wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: kasjerką Elżbietą Fornalczyk, kelnerem Piotrem Piotrowskim i psychologiem Joanną Heidtman zastanawialiśmy się, dlaczego Polacy nie szanują osób świadczących pracę w usługach. Dlaczego nie szanują sprząteczek, kasjerek i kelnerów? Z jakimi nieprzyjemnymi zachowaniami klientów spotkali się do tej pory? Czy mają jakieś sposoby na awanturujących się klientów?

  Adrian Drózd założył swój pierwszy biznes w wieku lat 17. Był to serwis o grach, symulatorach jazdy ciężarówką. Skąd pomysł, by w tak młodym wieku otworzyć własną firmę? Jak Adrianowi udało się zdobyć pieniądze na odkupienie podupadającego serwisu? O tym, jak zbuntowany młodzieniec stał się poważnym biznesmenem, Adrian opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. O pokoleniu młodych biznesmenów, z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiała także Joanna Heidtman, psycholog.

  Wiele osób, decydujących się na zatrudnienie gosposi, zaczyna ją traktować jak członka rodziny i wtajemniczać w rodzinne sekrety. Jakie cechy powinna mieć pomoc domowa? Zapytaliśmy o to Krystynę Demską-Olbrychską, która zaprzyjaźniła się ze swoją gosposią. Psycholog Joannę Heidtman zapytaliśmy, dlaczego ludzie nie chce się przyznać, że zatrudniają pomoc domową.

  Pewien zagraniczny portal internetowy przeprowadził ankietę, w której ustalił 60 rzeczy, które najbardziej denerwują mężczyzn u kobiet. Między innymi to: palenie papierosów, zbyt mocny makijaż, nadużywanie solarium, plotkarstwo, wąsy, eksponowanie nadwagi, tłuste włosy, przechwalanie się, świecąca się twarz, bardzo długie włosy, długie tipsy, namalowane kreski zamiast brwi. Co jeszcze odstrasza mężczyzn od kobiet? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Joanna Heidtman, Dariusz Kordek oraz Michał Ogórek.

  Czy istnieją takie typy kobiet, które nie znajdą męża? Za mądre, za ładne, za dobrze wykształcone - czy te cechy odstraszają mężczyzn? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video, Katarzyna Lengren oraz Joanna Heidtman.

  Są takie pytania, które - zadawane nie tylko przy rodzinnym stole - są irytujące dla odpytywanego i, których nie powstydziłaby się sama Aniela Dulska. "Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?", "Kiedy doczekamy się wnuków?", "Kiedy wreszcie znajdziesz sobie mężczyznę?", " Kiedy będzie ślub?", "Kiedy będziesz miała wreszcie dzieci?". Jak często Joanna Heidtman, Anna Puślecka oraz Aleksandra Kisio słyszą takie pytania od swoich rodziców? Czy te pytania to zwykły brak taktu, czy objaw troski?

  Tylko 2 proc. Polek uważa się za atrakcyjne i tylko 8 proc. uważa się za ładne. Ponad połowa Polek odchudzała się po to, by poczuć się piękna - tak wynika z raportu Dove "Prawdziwe piękno. Redefinicja". Dlaczego kobietom tak trudno zaakceptować siebie? Jak uwierzyć w siebie? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman. A w kawiernece Dzień Dobry TVN eksperci odpowiadali na Wasze pytania dotyczące pielęgnacji włosów i dbania o skórę.

  Czy Anna Nowak-Ibisz i Sylwia Gliwa to kobiety, które za wszelką cenę dążą do perfekcji? Czy to dążenie jest silniejsze u kobiet niż u mężczyzn, czy może w ogóle nie ma związku z płcią? Czy z perfekcjonistką da się żyć? O kobietach idealnych i tych, ktore nieustannie dążą do ideału rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN także z psychologiem i socjologiem Joanną Heidtman.

  Wirus, wstydliwa przypadłość, choroba zakaźna, hobby, a może styl życia? Czym jest FOMO i czy nasi goście go „mają"? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Robert Kozyra, Maria Seweryn oraz psycholog i socjolog Joanna Heidtman.

  Czas na romans, chwila relaksu, wzmożone życie towarzyskie. Na którą z tych czynności kobiety poświęciłyby najwięcej swojego czasu? Czego brakuje kobietom i jak powinien wyglądać ich wymarzony, perfekcyjny dzień? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Joannę Heidtman.

  Nic tak nie jednoczy niż wspólny wróg. Ukryte animozje, zawoalowane intrygi. Czy kobiece związki są trudniejsze niż te, które łączą mężczyzn? Czy mężczyźni są bardziej solidarni niż kobiety? Czy kobiety gryzą bardziej? O relacjach damsko–damskich, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiały: dziennikarka Monika Richardson, aktorka i wokalistka Patricia Kazadi oraz psycholożka dr Joanna Heidtman.

  15 proc. Polek przyznaje się do zdrady. Jednak eksperci mówią, że liczba niewiernych kobiet może znacznie wyższa. Zdradzamy dlatego, bo to lubimy czy dlatego, że jesteśmy nieszczęśliwe? A może po prostu nudzimy się w związku? Dlaczego i jak zdradzają kobiety? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN śpiewaczkę operową Małgorzatę Walewską, dziennikarkę i malarkę Katarzynę Lengren, socjologa i psychologa Joannę Heidtman oraz dziennikarkę Polę Czarnecką.

  Wśród rozwodników przybywa młodych ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Pacułę, która wzięła ślub w wieku 22 lat, a jej małżeństwo przetrwało 4 lata, Monikę Mrozowską, która na ślubnym kobiercu stanęła w wieku 23 lat oraz Klarę Majewską, która rozwiodła się w wieku 29 lat. O komentarz poprosiliśmy psychologa Joannę Heidtman.

  Ostatnie badania pokazują, że większość kobiet, którym powierzono sekret nie jest w stanie milczeć dłużej niż 32 minuty. Po upływie tych magicznych minut płeć piękna czuje nieodpartą potrzebę podzielenia się ze światem usłyszaną wiadomością. Dlaczego kobiety tak lubią przekazywać dalej sekrety i plotki? I czy tylko one? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Joannę Heidtman.

  Jak wynika z najnowszych badan gotowanie dla 70 proc. kobiet jest przykrą koniecznością i najbardziej stresującym domowym zajęciem. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Joannę Liszowską, która uwielbia gotować i jeść, Annę Guzik, która gotowania nie znosi oraz Joannę Heidtman, która gotuje… od czasu do czasu.