jiu-jitsu

    jiu-jitsu

    "Kochała go ulica. Przepowiadałem mu straszną przyszłość oglądania słońca w kratkę przez długie, długie lata" - powiedział Paweł Tomczak, pierwszy trener judo Pawła Kunysza. Dziś Paweł Kunysz jest nie tylko mistrzem w jiu-jitsu. Zdał również maturę i ukończył dwa kierunki studiów. Założył również pierwszą w Stalowej Woli szkołę jiu-jitsu, gdzie szkoli dzieciaki. Dlaczego lubi pracować z dziećmi? Co sprawiło, że zmienił swoje życie? I w jakim kierunku się teraz rozwija, skoro ma już czarny pas?

    W Jaworznie powstała pierwsza w Polsce sekcja jiu-jitsu dla dzieci z zespołem Downa. W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko gościła: trenera Sławomira Kowalczyka oraz rodziców: Elżbietę Orzechowską-Filipczyk - mamę Kacpra oraz Michała Chromiaka - tatę Jakuba. Powiedzieli, jak powstała sekcja i co daje dzieciom trening ju-jitsu.

    Jiu-jitsu trenuje od kilkunastu lat, fotografią zajmuje się od dziecka. Paweł Frenczak udowadnia, że dwie pozornie odległe pasje można połączyć. Zobaczcie, w jaki sposób. Mieliśmy okazję zobaczyć wystawę fotografii Pawła.

    Brazylijskie Jiu-jitsu opiera się na chwytach i nie zadawaniu przeciwnikowi ciosów. Dlaczego ta dyscyplina jest bezpieczniejsza od innych sztuk? Co jest celem walki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Łukaszewicza, trenera brazylijskiego jiu-jitsu oraz jego podopiecznych - Darię i Michała.