Jan Mela

  Jan Mela

  Urszula Mela, mama Janka Meli: "Ciągle coś tracimy, nic nie możemy zatrzymać, a wciąż próbujemy (...) Radzenie sobie ze stratą jest jedną z trudniejszych ale i ważniejszych rzeczy w naszym życiu (...) Jakby było ciągle miło, to byśmy się zamienili w jakiegoś paskudę...". Z naszym gościem rozmawialiśmy o radzeniu sobie ze stratą, pokonywaniu codziennych problemów i "idealności, której nie da się utrzymać".

  Kilka lat temu był małym Jaśkiem, teraz jest dorosłym Janem o pseudonimie - jak nam zdradził sam Mela - "Kapitan Hak" lub "Jednoręki Bandyta". Jan Mela - grzeczny chłopiec, który się zbuntował - był gościem Doroty Wellman i Marcina Prokopa w Dzień Dobry TVN. Czy to prawda, że złamała serce niejednej dziewczynie? Czy przysłowiowa "woda sodowa" uderzyła mu do głowy? Dlaczego wziął udział w programie "Taniec z gwiazdami"?

  Więcej dzieci ginie w wyniku wypadków niż z powodu chorób. Czy da się uchronić dzieci przed podejmowaniem ryzykownych decyzji? O niebezpieczeństwach na jakie narażone są dzieci rozmawialiśmy z Janem Melą i Martą Żysko-Pałubą.

  Wczoraj odbyła się premiera długo oczekiwanego filmu "Mój biegun", opartego na prawdziwej historii Jana Meli. W rolach głównych Maciej Musiał, Magdalena Walach i Bartłomiej Topa. A na widowni sam bohater tej historii - Jan Mela.

  Dziś premiera filmu "Mój biegun". Katarzynie Olubińskiej udało się spotkać z Jaśkiem Melą na krakowskim rynku! Czy stresuje się przed pokazem, z kim wybiera się na premierę i jakie emocje towarzyszą oczekiwaniu na wielki wieczór?

  Film "Mój biegun" opowiadający historię Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, wchodzi do kin już w piątek! O kulisach jego powstania rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, z reżyserem Marcinem Głowackim.

  O tym jak pogodzić zainteresowania, pracę i życie rodzinne, o filmie "Mój biegun" i tym czy przedstawione w nim wydarzenia dobrze odzwierciedlają rzeczywistość oraz o planach na najbliższą przyszłość z Jaśkiem Melą, w czasie wspólnej wspinaczki, rozmawiała Katarzyna Olubińska.

  Zapraszamy na niedzielę z Dzień Dobry TVN, a w programie: kocha ja cała Polska i nie tylko, czyli amerykańskie tournée Beaty Kozidrak oczami córek. Oprócz tego: jak wychować mistrza, czyli jak z małego Marcinka wyrósł wielki Marcin Gortat? na naszym czacie Halina Mlynkova rozmawia ze swoimi fanami, a Jacek Stachursky i Aleksander Pociej radzą, jak zachować formę po czterdziestce?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na planie sesji zdjęciowej do dwutygodnika "Gala" z udziałem Jana Meli i Macieja Musiała, bohaterów filmu "Mój Biegun". Jak to jest spotkać swoje alter ego?

  Czym Kate Rozz urzekła projektantkę Izabelę Łapińską? Gdzie obie panie się poznały? Dziennikarka Katarzyna Olubińska spotkała się z projektanką i jej muzą, by porozmawiać także o sukni wieczorowej projektu Izabeli Łapińskiej, w ktorej Kate wystąpiła podczas Festiwalu w Cannes, a którą zachwyciła się sama Naomi Watts.

  Niezwykle pracowity aeronauta o francusko-niemieckich korzeniach udowania swoim bezrobotnym rówieśnikom z całej Europy, jak ważna w poszukiwaniu pracy jest determinacja i zaangażowanie. Jan Lachner ma dopiero 25 lat, ale pracował już w 33 zawodach, które wykonywał w 33 krajach w ciągu 33 tygodni. Czym zajmował się w naszym kraju? Zobacz, jak współczesny Herkules urwał łeb hydrze i sprzątnął stajnię Augiasza!