Jack Strong

  Jack Strong

  W 2015 roku Maja Ostaszewska, za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie „Jack Strong”, otrzymała Orła 2015 - prestiżową nagrodę Polskiej Akademii Filmowej. Niedawno na ekrany kin wszedł najnowszy film z jej udziałem "Body/Ciało", za który - jak mówią znawcy sztuki filmowej - powinna dostać przyszłorocznego Orła. Aktorka zasiadła na kanapie Dzień Dobry TVN. Czy spodziewała się, że za rolę w filmie "Jack Strong" zostanie nagrodzona? Jak przygotowywała się do filmu "Body/Ciało"? Jak zareagowała publiczność po obejrzeniu tego filmu? Co aktorka otrzymała od Kingi Rusin i Bartka Węglarczyka? I kto powiedział: "Maja Ostaszewska wymiata"?

  Do swojego domu, pół godziny jazdy od Nowego Jorku, zaprosiła nas Dagmara Domińczyk. Jako pierwsi mogliśmy zobaczyć dom, w którym mieszka z mężem Patrickiem Wilsonem. Z aktorką, jej mamą i siostrą spotkała się Kinga Rusin. Jak wspominają swoje pierwsze dni w Ameryce?

  Gdy, za brak talentu, wyrzucono go ze szkoły aktorskiej, pracował m.in. w pogotowiu ratunkowym. Próbował uciec od armii, ale w filmie "Jack Strong" armia upomniała się o niego, wcielił się w rolę największego przeciwnika pułkownika Kuklińskiego - majora Putkę. Czym różni się "granie w filmie" od "udziału w filmie", czy rzeczywiście lepiej gra się tych złych i czy komisarz Majewski pojawi się jeszcze w życiu serialowej Agaty? Gościem Dzień Dobry TVN był Mirosław Baka!

  "Jeżeli tak to odczytujecie to znaczy, że się wybroniłem... w otoczeniu pułkownika Kuklińskiego dzięki Bogu mieliśmy takie osoby, o takich cechach charakteru" powiedział Zbigniew Zamachowski, któremu w filmie "Jack Strong" przyszło zagrać czarny charakter - pułkownika Genderę. O najnowszym polskim thrillerze politycznym rozmawialiśmy z Agnieszka Odorowicz i Zbigniewem Zamachowskim.

  Najbardziej oczekiwana premiera filmowa tego roku, czyli opowieść o losach płk. płk. Kuklińskiego, który pracował dla amerykańskiego wywiadu, już za nami. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Marcina Dorocińskiego, Ireneusza Czopa, Cezarego Pazurę, Maję Ostaszewska, Mirosława Bakę, o to, jak pojmują, definiują, interpretują patriotyzm oraz jak ważna jest dla nich Polska.

  Dziś to już niestety tylko legenda, ale niegdyś współpraca z wytwórnią Motown była gwarancją sukcesu. To tam powstały największe hity amerykańskiej sceny muzycznej.

  Władysław Pasikowski przeniósł na ekran prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów - płk. Kuklińskiego. Film Jack Strong niebawem w kinach. A w studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli bracia Józef i Stefan Pawłowscy, wnukowie szpiega, ale innego. Którego?