Inspektor Sanitarny

    Inspektor Sanitarny

    W basenie o wielkości 1/3 basenu olimpijskiego może znajdować się nawet 70 l moczu. Czy siki w wodzie, w której pływamy mogą zagrażać naszemu zdrowiu? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z Joanną Narożniak - rzecznikiem Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz Stanisławem Łobodziakiem z Centrum Nauki Kopernik.

    Pamiętacie film "Epidemia"? Ile, pokazane w nim procedury dotyczące pandemii mają wspólnego z rzeczywistością? W Dzień Dobry TVN zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Hudzik wytłumaczył, jak w Polsce wyglądają procedury w przypadku wybuchu epidemii. Czy da się na nią przygotować? Kto ogłasza stan epidemii i na jakiej podstawie?

    Okazuje się, że do tej pory Polacy nieprawidłowo przygotowywali się do kąpieli w basenie, bo pod prysznicem namydlali się w... gaciach lub strojach kąpielowych. Sprawą musiał zająć się Inspektor Sanitarny, który wydał stosowne wytyczne. Teraz Polacy muszą brać prysznic tak, jak ich Pan Bóg stworzył, czyli bez kąpielówek i wyszorować to, co trzeba. Jak to działa w praktyce? Sprawie przyjrzał się - wszechstronnie ;-) - reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer!