Ida

  Ida

  Trudno wyobrazić sobie lepszy początek kariery aktorskiej niż ten, który przypadł w udziale Agacie Trzebuchowskiej. To właśnie ona zagrała tytułową rolę w nagrodzonej Oscarem "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Jednak mimo spektakularnego debiutu, kobieta nie chciała kontynuować przygody z aktorstwem i dziś realizuje się na innych polach.

  Na scenie Dzień Dobry TVN Ida wykonała swoją klimatyczną piosenkę "Będę inna". Prawda, że to idealny utwór na jesienną nostalgię?

  Gość Dzień Dobry TVN Maciej Stuhr zaangażował się w program Polskiej Akcji Humanitarnej "Pajacyk". Dlaczego wziął udział w tej akcji? Zapytaliśmy go również o film "Ida" - czy według aktora jest to film propolski czy antypolski? Dlaczego "Ida" i "Pokłosie" tak bardzo podzielił Polaków? Czy jest gotowy, aby zagrać w kolejnym kontrowersyjnym obrazie?

  Oscar dla "Idy" nie jest pierwszą nagrodą dla polskiego filmu przyznaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W 2008 r. Oscara otrzymał polsko-brytyjski krótkometrażowy film animowany "Piotruś i Wilk". Z producentem filmu Zbigniewem Żmudzkim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska. Czy wiedział przed ceremonią rozdania Oscarów, że film, który wyprodukował dostanie statuetkę? Jak wspomina pobyt w Los Angeles? Gdzie oglądał tegoroczną galę rozdania Oscarów?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiły piękne i utalentowane dziewczyny z kwartetu smyczkowego Red Heels. Zagrały przebój Lady Gagi "Bad Romance". Warto też dodać, że jedną z członkiń zespołu jest Afrodyta Weselak, która zagrała w filmie "Ida".

  Agata Kulesza wróciła z Los Angeles z gali rozdania Oscarów. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Ani Wendzikowskiej udało się porozmawiać z aktorką jeszcze na lotnisku w Warszawie. Czy Agata Kulesza i ekipa pracująca przy Idzie mieli poczucie, że właśnie ten film jest pewniakiem do Oscara? Jak została powitana na lotnisku?

  To pierwszy Oscar dla polskiego filmu fabularnego w Kategorii Film Nieanglojęzyczny. Co czuł reżyser Paweł Pawlikowskim, gdy podczas gali usłyszał że "Ida" dostaje Oscara? Czy przygotował specjalne przemówienie na Oscary? Dlaczego jego przemówienie przejdzie do historii Oscarów? Dlaczego czuje się więźniem "Idy"? Czy zamierza się przeprowadzić do USA? Kinga Rusin spotkała się z Pawłem Pawlikowski podczas oscarowej gali w Los Angeles, chwilę po tym, jak odebrał statuetkę. Nad czym teraz pracuje Paweł Pawlikowski?

  Polski film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego został uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny. Pokonał m.in. rosyjskiego Lewiatana. W Los Angeles jest prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Z kim rozmawiała? Czy w czasie rozdania nagród były jakieś potknięcia? Co zaskakującego zrobił prowadzący galę Neil Patrick Harris? Jakich pytań nie zadawano aktorkom? Gratulujemy całej ekipie Idy!

  Dziś najważniejsza noc w życiu każdego kinomana. Ale też każdego Polaka. Bowiem w tym roku do Oscara nominowana jest "Ida" oraz dwa polskie dokumenty. Kinga Rusin już jest w Los Angeles. Podgrzała już i tak gorące emocje. W L.A. jest noc z soboty na niedzielę. Jakie nastroje panują w Mieście Aniołów. Ida już dostała nagrodę niezależnego przemysłu filmowego. Czy dostanie też Oscara? Czy" Ida" pokona morskiego, mitycznego potwora, Lewiatana?

  Ida przebojem podbija festiwale filmowe na całym świecie. Warto pamiętać, że na sukces filmu składa się nie tylko gra aktorów pierwszoplanowych ale także praca statystów. Poznajcie sympatyczne zakonnice z "Idy".

  Film „Ida” Pawła Pawlikowskiego zdobył już ponad 30 nagród. Teraz cała Polska czeka na Oscara. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Anna Trzebiatowska, dyrektor artystyczna Festiwalu Off Plus Camera, oraz Magdalena Koszalińska, koordynator konkursu scenariuszowego Script Pro. Konkurs organizuje szkoła Wajdy. W tym roku konkurs przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dlatego w tym roku postanowili przedłużyć termin nadsyłania prac.

  Wojciech Kasperski i Łukasz Żal kręcą nowy film "Na granicy". Na mroźnym planie była dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. To będzie bieszczadzki thriller. Gdzie Łukasz dowiedział się, że jego film został nominowany do Oscara? Jak pracuje się z Łukaszem? Z kim i kiedy leci do USA?

  "Ida" dostała brytyjskiego Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego. Z jakim filmem wygrała? Tę dobrą wiadomość przekazała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Już za miesiąc dowiemy się, czy któremuś z polskich filmów udało się zdobyć wymarzoną statuetkę Oscara! Tymczasem, o emocjach, jakie towarzyszyły ekipie, kiedy dowiedziała się o nominacji, opowiedziała nam Agata Kulesza. W studiu, o szansach "Idy" na nagrodę i jej najgroźniejszych konkurentach w wyścigu po Oscara, rozmawialiśmy z producentem filmu Piotrem Dzięciołem.

  Trzy polskie filmy zostały nominowane do tegorocznych Oscarów. Główy film - "Ida" Pawła Pawlikowskiego jest nominowany aż w dwóch kategoriach. Za zdjęcia i za najlepszy film nieanglojęzyczny. Do Oscarów są też nominowane dwa inne polskie filmy są: "Nasza klątwa" i "Joanna", w kategorii filmy krótkometrażowe. Do tego nominacja dla Anny Biedrzyckiej - Sheppard, która stworzyła kostiumy do filmu "Czarownica", w którym zagrała Angelina Jolie. Polska jest już wielką wygraną w tegorocznych Oscarach. Ale możemy przywieźć z Los Angeles złote statuetki. Jakie mamy na to realne szanse? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali: dyrektor festiwalu Off Plus Camera Anna Trzebiatowska oraz Michał Merczyński, współproducent filmu "Joanna".

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: budząca emocje Magda Gessler o gorącej Kubie. A potem mroźne, wysokie loty i Piotr Żyła. Następnie: Ewa Minge, Michał Piróg i Kasia Sokołowska o mocy kobiecych szpilek. A na koniec: Do twarzy jej z tą nominacją. Wszystko o oscarowej Idzie. Zapraszamy w niedzielę od 8:30! Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Film Pawła Pawlikowskiego "Ida" jest nominowany do Złotych Globów. Czy film, który podbił cały świat zdobędzie też Złoty Glob? Dziś ceremonia rozdania nagród filmowych. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Janusz Wróblewski, krytyk filmowy, oraz Halina Skoczyńska, aktorka, która grała w filmie "Ida".

  Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Złotych Globów. To prestiżowe nagrody, które ustępują tylko Oscarom. Bukmacherzy wieszczą, że "Ida" zdobędzie Złoty Glob. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Agatą Kuleszą, która w filmie gra stalinowską panią prokurator. Czy aktorka ma już przygotowaną mowę oscarową i jak czuła się kiedy zobaczyła swoje nazwisko obok nazwiska Tildy Swinton?