ice bucket challenge

    ice bucket challenge

    Wymyślono kolejną akcję, którą już teraz porównuje się do Ice bucket challenge. Na czym polega i czego dotyczy? Które z gwiazd do tej pory wzięły w niej udział? O akcji rozmawiali prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop oraz dziennikarka Agnieszka Jastrzębska.

    Dorota Wellman i Marcin Prokop, prowadzący Dzień Dobry TVN, przyjęli wyzwanie Ice Bucket Challenge. Nominowali ich do tego prowadzący program "Pytanie na śniadanie". Przelali więcej do banku niż wylali na siebie. Kogo nominowali? To będzie zaskoczenie! Zwłaszcza, że polali się wodą z bardzo nietypowych pojemników...

    Ice Bucket Challenge to oblewanie się zimną wodą i wpłacanie pieniędzy na konto fundacji, które opiekują się chorymi na SLA – stwardnieniem zanikowym bocznym. Dzięki akcji wielu ludzi dowiedziało się, czym jest ta choroba i jaki jest jej przebieg. A niektórzy, że w ogóle istnieje. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Bożena Jóźwiak, która choruje na stwardnienie boczne zanikowe. Jakie są pierwsze objawy choroby? Czy na tą chorobę jest lekarstwo? Co sądzi o akcji Ice Bucket Challenge wśród celebrytów?