House of cards

    House of cards

    W zwiastunie czwartego sezonu znanego amerykańskiego serialu "House of Cards" została wykorzystana muzyka z płyty nagranej w 2011 r. przez czołową polską orkiestrę kameralną Aukso. Album zawiera repertuar Krzysztofa Pendereckiego i inspirowane jego twórczością kompozycje Jonny'ego Greenwooda. O to, jak Amerykanie wpadli na trop tej muzyki zapytaliśmy goszczącego w Dzień Dobry TVN dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michała Merczyńskiego.

    W niedzielę w Dzień Dobry TVN nieoczekiwana zamiana ról, czyli co było gdyby kwestię Bogumiła wypowiadała Barbara? Sprawdzamy z najlepszymi polskimi aktorami. Oprócz tego: człowiek legenda, którego programy przyrodnicze obejrzało 500 milionów ludzi na całym świecie - z sir Davidem Attenborough spotykamy się w 90. urodziny. Następnie: kolejny polski akcent w Hollywood - orkiestra, która nagrała muzykę do najnowszego sezonu kultowego "House of Cards". Startujemy o 8.30.

    Gość Dzień Dobry TVN Agnieszka Holland wyreżyserowała 10 i 11 odcinek trzeciego sezonu bardzo popularnego serialu „House of Cards”. Dlaczego zgodziła się na wyreżyserowanie dwóch odcinków tego serialu? Jak się pracowało z Kevinem Spacey i Robin Wright? Czy myślała o nakręceniu filmu o powstaniu w getcie warszawskim? Nad czym reżyserka teraz pracuje?

    Członek Izby Lordów w brytyjskim parlamencie, a w przeszłości doradca Margaret Thatcher. Przede wszystkim jednak autor powieści o polityku, który za pomocą morderstw i szantaży stara się przejąć władzę w państwie. House of Cards to serial, który bije rekordy oglądalności. Z Michaelem Dobbsem rozmawiał Marcin Sawicki. Na kim wzorował swoich bohaterów? Czy wydarzenia przedstawione w powieści są prawdziwe?