hipster

  hipster

  Właścicie mieszkań z małymi łazienkami mają często duży kłopot z ich urządzeniem. Jak to zrobić mądrze i ze smakiem? Co zrobić, by łazienka sprawiała wrażenie większej? W Dzień Dobry TVN radziła dekoratorka wnętrz Katarzyna Maciągowska.

  Jola Szymańska to blogerka-hipsterka i katoliczka. Dla niej wiara nie jest ograniczeniem. Prezentuje katolicyzm w wersji slow, eko i vinatge. Przedstawia Kościół nikomu niestraszny i nowoczesny. Chce przekonać ludzi, że wiara katolicka może być wiarą afirmującą życie, ludzi i Boga. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była blogerka, która wysławia Boga przez Internet.

  Była era mężczyzn metroseksulanych, hipsterów i ekskluzywnych menelów. Obecnie najnowszym wzorcem męskiego stylu jest miejski drwal, czyli mężczyzna drwaloseksualny. Skąd wzięła się ta moda? Czy taki mężczyzna to symbol męskości? Czy styl drwala to coś więcej niż tylko zmiana ubrań? Rozmawialiśmy o tym ze stylistką Eweliną Rydzyńską i Kamilem Pawelskim - autorem bloga "Ekskluzywny Menel", których gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Zaczynał od sztuki. Wzory geometryczne, wzory specyficzne dla popkultury, postacie zwierząt, artefakty. Nie jest artystą, ale ma artystyczną duszę. W studiu Dzień Dobry TVN Jakub Chmielniak, projektant -polonista, opowiedział o swoich początkach w branży modowej. Czy, zgodnie z krążącą legendą, zaczynał z pięcioma tysiącami złotych na koncie?

  Który z polityków wywołuje największe salwy śmiechu? Z którego gromko się śmiejemy? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była, po raz pierwszy w telewizji, Joanna Dziwak, która tworzy memy. Jak one powstają i czy politycy mają poczucie humoru i dystans do siebie?

  Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się stylowi warszawskiej ulicy! Dowiedział się między innymi: co powinien mieć mężczyzna, jak wygląda "Borciuch" i kto pierwszy miał "kominy"!

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer udał się do nowojorskiej mekki hipstersów. Po "dzielnicy" oprowadzała go Weronika Ciechowska - z tych Ciechowskich. Zobacz, jakie atrybuty musi mieć hipster za oceanem, by być prawdziwym hipsterem, a nie podróbką, jakich wiele.

  W kolejnej odsłonie Maciej i Lucjan podjęli się trudnego zadania uchwycenia najbardziej chyba nieuchwytnego zjawiska popkulturowego, jakim jest subkultura hipsterów. Postanowili pokazać, że wbrew obiegowej opinii bardzo łatwo zostać hipsterem i to w pięciu prostych krokach...