Greenpeace Polska

    Greenpeace Polska

    GreenPeace Polska wydał raport, z którego wynika, że ponad 60 proc. polskich przedszkoli położonych jest na terenach, gdzie jakość powietrza nie spełnia obowiązujących w naszym kraju norm, natomiast przekroczenia norm określonych przez Światową Organizację Zdrowia występują w otoczeniu wszystkich przedszkoli. O tych wynikach i negatywnym wpływie smogu na dzieci rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Markiem Józefiakiem z GreenPeace Polska i alergologiem dr n. med. Piotrem Dąbrowieckim. Jak chronić dzieci przed smogiem?

    "Są maleńkie, a pracują bardzo dzielnie na nas wszystkich" - powiedziała w Dzień Dobry TVN o pszczołach Natalia Przybysz. Dlaczego potrzebują naszej pomocy? W jaki sposób Greenpeace Polska pomaga tym małym bzyczącym stworzeniom? I jak możemy pomóc im pomagać? O tym Katarzyna Jagiełło z Greenpeace Polska oraz ambasadorki akcji "Adoptuj pszczołę" Natalia i Paulina Przybysz oraz Dorota Wellman.

    Ponoć miód pochodzący z pasiek w centrach miast jest zdrowszy od tego powstającego na wsi. Dlaczego pszczołom lepiej żyje się w mieście niż na łonie natury? Czy każdy "mieszczuch" może mieć ul na balkonie? Kiedy jest to bezpieczne dla ludzi? A może pszczoły wcale nie są agresywne? W Dzień Dobry TVN Katarzyna Jagiełło z Greenpeace i pszczelarz Marian Dyczkowski opowiedzieli o życiu pszczół w wielkim mieście. Jakie rośliny warto hodować na balkonach?

    Starosta Nowego Targu zwrócił się z wnioskiem do Ministra Środowiska o redukcyjny odstrzał wilków. Argumentował to tym, że drapieżniki atakują zwierzęta hodowlane, ale obserwują również ludzi, w tym dzieci. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Roberta Cyglickiego z Greenpeace Polska, aby zapytać, czy rzeczywiście wilki atakują ludzi, czy są metody, które zniechęcałyby te zwierzęta do podchodzenia do gospodarstw domowych, jak odstrzał wpływa na watahę i w jaki sposób wilki pomagają leśnikom.