gazeta

  Panowie postanowili odnaleźć się po ponad 40 latach, by odtworzyć zrobione im niemal pół wieku temu zdjęcie. O okoliczności powstania obu fotografii, panów wypytała Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz.

  Jaką receptę na szczęście mieli kilka dekad temu nasi dziadkowie?

  Artysta uwiecznił znane, polskie aktorki.

  Międzynarodowe edycje "Vogue'a" podjęły się wspólnego projektu i zjednoczyły się pod hasłem "New Beginnings". Dzięki temu w polskim wydaniu są dostępne aż 4 malownicze okładki, które już zachwyciły czytelników magazynu. Jak wyglądają?

  Zecer, inaczej składacz, był jednym z ważnych i szanowanych pracowników drukarni. Zajmował się on składem tekstów, czyli układaniem czcionek i rozmaitych symboli w matrycach, które następnie były odbijane na papierze. W ten sposób wykonywało się m.in. druk książek czy gazet.

  Michał Ogórek przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN wyjątkowy przegląd prasy. Otóż pokazał gazety wydawane w latach 30. ubiegłego wieku. O czym w nich pisano? Czy na ich łamach pojawiały się głównie pozytywne wiadomości? Co reklamowano w prasie? Pojawiały się już wtedy dodatki dla kobiet? Czy ówcześni dziennikarze zajmowali się życiem uczuciowym Józefa Piłsudskiego?

  Dzisiejsze wydanie "Gazety Wyborczej" przygotowali nie dziennikarze, a wybitni pisarze. Są autorami wszystkich artykułów, jakie znajdziemy w gazecie. Jak doszło do tej współpracy? Które informacje ze świata polityki, gospodarki i sportu zwróciły szczególną uwagę pisarzy? Czyje teksty będziemy mogli przeczytać w Wyborczej? O tym, jak przebiegała praca nad dzisiejszym wydaniem w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jerzym Wójcikiem i jedną z „redaktorek” dzisiejszego wydania, pisarką Sylwią Chutnik.

  W trakcie przeglądu prasy Jan Wróbel pokazał nam jedną z gazet, w której była zamieszczona... specyficzna porada, jak zakończyć związek. Co poraziło dziennikarza? Czy Jan Wróbel zakończy swój związek z Polonią Warszawa? Warto zobaczyć :)

  Blues zawładnął ich życiem. Pierwsza płytę od której wszystko się zaczęło to była płyta legendarnego The Rolling Stones. Potem poszło jak z płatka. Dziś cała rodzina prowadzi jedyną w Polsce gazetę o bluesie. I nie jest to już "baby blues" tylko dojrzała fascynacja!

  To było literackie wydarzenie roku. Turecki noblista spotkał się z czytelnikami w Krakowie. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Andrzej Sołtysik spotkał się z noblistą Orhanem Pamukiem. Dlaczego i jakich rad Ernesta Hemingwaya słucha i dlaczego nie czyta gazet?

  Erozja czytelnictwa i spadek nakładu - to trapi polską prasę. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Wojciech Harpula, który niedawno został redaktorem naczelnym Gazety Krakowskiej oraz krytyk filmowy Krzysztof Kwiatkowski. Czy prasa naprawdę umiera?