Gary Oldman

  Gary Oldman

  Lily James to brytyjska aktorka znana z popularnego serialu Downton Abbey i filmu Kopciuszek. W Czasie Mroku zagrała najbliższą asystentkę Winstona Churchilla. Jak przygotowywała się do tej roli? Czy zagranie w filmie, w którym przedstawiona jest historia Wielkiej Brytanii ma dla niej duże znaczenie? Jak się czuła grając z aktorskimi legendami? Marzyła kiedyś o hollywoodzkiej karierze? Czy według niej Gary Oldman za rolę Winstona Churchilla zasługuje na Oscara? Z aktorką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Kristin Scott Thomas to brytyjska aktorka, której między narodową sławę przyniósł film "Cztery wesela i pogrzeb". W filmie „Czas mroku" zagrała żonę Winstona Churchilla. Dlaczego miała obawy przed przyjęciem tej roli? Jak się przygotowywała do bycia Clementine Churchill? Jak jej się współpracowało z odtwórcą głównej roli Garym Oldmanem? Z aktorką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  W filmie "Czas mroku" Gary Oldman wcielił się w postać premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla. Za rolę otrzymał swój pierwszy Złoty Glob i pierwszą nominację do Oscara. Czy ma szansę na nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej? Kto z nim rywalizuje o Oscara? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z naszą dziennikarką Anną Wendzikowską.

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: 30 lat w Hollywood i role u boku m.in. Kevina Costnera czy Gary Oldmana - Beata Poźniak o tym, jak trafiła do Los Angeles. Oprócz tego: Filip Chajzer - czy zdjęcie to jedyne miejsce, gdzie rodzina dobrze wygląda? Następnie: "smakowite kąski" - o dziecięcym gotowaniu Magda Gessler i Mateusz Gessler, a o swoim ulubionym menu - Robert Biedroń. Zaczynamy o 8.30.

  Wszyscy pamiętamy go w wybitnej kreacji w filmie Francisa Forda Coppoli, na podstawie książki Brama Stokera, "Drakula". Teraz w filmie "RoboCop" wcielił się w rolę dr. Dennetta Nortona. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Garym Oldmanem. Jak aktor odnajduje się w roli naukowca?

  Popularny Jerzy Knappe z "Przepisu na życie" na planie Dzień Dobry TVN! Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska zapytała Borysa Szyca o przyszłość Jerzego i Anki, o tajemniczego francuza, o pobyt w Brazylii i roli u boku Gary'ego Oldmana.

  Thriller „Szpieg” już został okrzyknięty wydarzeniem roku, a grający główną rolę Gary Oldman jest pewnym kandydatem do Oskara. W filmie obok wielkich gwiazd - Oldmana i Firtha - wystąpił polski aktor Tomasz Kowalski, który wcielił się w postać rosyjskiego szpiega. Tomasza Kowalskiego gościliśmy w Dzień Dobry TVN.