Gabriela Muskała

  Gabriela Muskała

  Już 18 października o 21:30 na antenie TVN będzie miał premierę pierwszy odcinek nowego serialu pt. "Królestwo kobiet". Tytuł owej produkcji nie jest przypadkowy, ponieważ w głównych rolach zobaczymy same kobiety - Krystynę Jandę, Karolinę Gruszkę, Gabrielę Muskałę oraz Aleksandrę Adamską. Jak wyglądała praca na planie? Aktorki zdradziły szczegóły w Dzień Dobry TVN.

  Gabriela Muskała to bardzo zapracowana aktorka i scenarzystka. Niedawno napisała scenariusz do nowego filmu Agnieszki Smoczyńskiej - "Fuga". Wcieliła się w nim również w postać głównej bohaterki - Alicji, która nie pamięta przeszłości i nie wie kim jest. Aktorkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała nam więcej o tej roli. Czy scenariusz oparty jest o prawdziwą historię?

  Trwa 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziennikarz Dzień Dobry TVN spotkał się z Gabrielą Muskałą oraz Agnieszką Smoczyńską, które do Gdyni przyjechały promować film "Fuga". Fabuła filmu opowiada o losach kobiety, która cierpi na fugę dysocjacyjną, czyli wymazanie pamięci biograficznej. Co było inspiracją dla Gabrieli Muskały, autorki scenariusza oraz odtwórczyni roli głównej? Co przekonało reżyser Agnieszkę Smoczyńską do tej historii?

  Od wczoraj w Kazimierzu Dolnym odbywa się 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jest to prawdziwa uczta dla koneserów kina i sztuki. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy gospodynię festiwalu Grażynę Torbicką oraz aktorki: Danutę Stenkę oraz Gabrielę Muskałę. Jak ważne są dla nich spotkania z widzami?

  Jedna z nich jest aktorką i scenarzystką, laureatką Złotych Lwów, a druga - wybitną tłumaczką i dramatopisarką, nominowaną do nagrody Nike. Siostry Gabrielę i Monikę Muskały dzielą trzy lata różnicy, a łączy silna więź i praca. W Krakowie spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Co je łączy z tym miastem? Kiedy postanowiły razem pracować? Lubią to?

  Od wczoraj w kinach możemy oglądać film Kingi Dębskiej "Moje córki krowy". Fabuła filmu opowiada o skomplikowanych relacjach między siostrami. Ciężki temat, jakim jest śmierć, został opowiedziany przez twórców w lekki sposób. Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy odtwórczynie głównych ról: Agatę Kuleszę i Gabriele Muskałę. Dlaczego płacz i śmiech widzów jest dla aktorek największą nagrodą?

  Na ekrany kin wchodzi film "Moje córki krowy". Jego fabuła opowiada o skomplikowanych relacjach między siostrami. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę oraz Mariana Dziędziela. Czy reżyserka i scenarzystka Kinga Dębska pisała scenariusz z myślą o tych konkretnie aktorach? Dlaczego z początku nie brała Agaty Kuleszy pod uwagę? Jakie panowały na planie emocje? Z aktorami chwilę po premeirze rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Kilka dni temu w Gdyni rozpoczął się 40. Festiwal Filmowy. Z jakich powodów tak wielu artystów lubi tu przyjeżdżać? Czy podczas festiwalu mają czas na towarzyskie spotkania? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z aktorami: Małgorzatą Potocką, Gabrielą Muskałą, Joanną Kulig, Małgorzatą Zajączkowską, Jadwigą Barańską, Januszem Gajosem, Sonią Bohosiewicz, Katarzyną Herman i reżyserem Jerzym Antczakiem. Kto uciekł przed naszym dziennikarzem?