firma rodzinna

  Henryk Krupa ma 92 lata i jest najstarszym aktywnym zawodowo krawcem w Polsce. W zakładzie w Poznaniu, w którym pracuje wraz z córką oraz wnukiem, nawleka nitkę na igłę bez okularów. Teraz rodzina wspólnie opowiedziała o swojej działalności w Dzień Dobry TVN.

  "Goethe przyjeżdżał tutaj i pisał wiersze".

  Wydawnictwo założone przed Edytę Jungowską i jej partnera, reżysera Rafała Sabarę, choć powstało zupełnie przypadkiem, obchodzi 10-lecie. Nagrywanie audiobooków mądrej, dziecięcej literatury stało się pasją aktorki i pochłonęło ją niemal całkowicie. Para, pracując razem, spędza ze sobą bardzo dużo czasu, co nie zawsze jest łatwe. O tym, jak sobie z tym radzą, opowiedzieli w naszym programie.

  Pani Krystyna Bednarek i jej wnuczka Natalia Formosa od lat tworzą zgrany zespół. Te panie łączy nie tylko więź rodzinna, ale także przyjaźń i wspólny biznes. Choć mieszkają na dwóch różnych kontynentach, świetnie radzą sobie z prowadzeniem firmy. Nam opowiedziały o codziennych obowiązkach i podziale pracy.

  Sery, twarożki, mleko, jogurty i wiele, wiele więcej. Wszystko naturalne i pochodzące z najlepszych składników. Rodzina Czachorowskich opowiedziała naszej reporterce Natalii Górskiej o niezwykłej rodzinnej firmie i pasji, która łączy pokolenia.

  Jakie prawa przysługują młodym matkom, które prowadzą własną działalność gospodarczą? Czy mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego? Czy jeszcze będąc w ciąży mogą ubiegać się o zasiłek chorobowy i w jakiej wysokości? Dlaczego napotykają trudności ze strony ZUS-u? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS oraz Anna Lesiak-Grzywińska, adwokat.