Festiwal Filmowy w Gdyni

  Rafał Zawierucha był jedną z gwiazd podczas 46. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktor promował najnowszy film ze swoim udziałem "Najmro. Kocha. Kradnie. Szanuje". Na czerwonym dywanie nie był jednak sam – towarzyszyła mu partnerka. W poście na Instagramie, gwiazdor pogratulował jej debiutu i podziękował za wsparcie. 

  Właśnie rozpoczęła się 46. edycja Festiwalu Filmowego w Gdyni. O Złote Lwy powalczy szesnaście filmów, które zakwalifikowały się do konkursu głównego. O roli kobiet w polskim kinie i gdyńskim festiwalu z Kingą Burzyńską rozmawiały Sławomira Łozińska, która zagrała główną rolę w filmie "Lokatorka" oraz z Agnieszką Smoczyńską, reżyserką i jurorką tegorocznej edycji festiwalu. 

  46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się pod koniec września 2021 r. w Gdyni. Już teraz natomiast podano tytuły, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego. Na liście znalazło się 16 produkcji, wśród których jest 6 pełnometrażowych debiutów i 3 drugie filmy reżyserów.

  45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w grudniu 2020 r. Do konkursu głównego zakwalifikowało się czternaście produkcji, w tym m.in. "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, a także "25 lat niewinności" Jana Holoubka.

  Byliśmy z kamerą na corocznym spotkaniu filmowym organizowanym przez TVN na Festiwalu w Gdyni. Tutaj pojawiają się największe nazwiska polskiego kina i to tu stacja zapowiada swoje produkcje filmowe i serialowe. W tym roku to aż 6 filmów i 10 seriali. Jak zaznaczył dyrektor programowy TVN Discovery Edward Miszczak, TVN stał się prawdziwym domem produkcyjnym. Jakie produkcje zobaczymy w tym sezonie? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jacek Koman ukończył wydział aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. W latach 80. ubiegłego wieku wyemigrował do Australii. Od tego czasu wystąpił w wielu filmach i serialach amerykańskich, brytyjskich i australijskich. Z jakim filmem przyjechał na Festiwal Filmowy w Gdyni? Jak ocenia polskie kino? Czy to prawda, że wystąpi w jednym z polskich seriali? Z aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Podczas 73. Festiwalu Filmowego w Gdyni Marcin Sawicki spotkał się z Miśkiem Koterskim i Agnieszką Podsiadlik. Misiek przyjechał do Gdyni promować film "Siedem uczuć" w reżyserii Marka Koterskiego, zaś Agnieszka film Małgorzaty Szumowskiej "Twarz". Obie fabuły opowiadają o duszy Polaków. Jak aktorzy wspominają pracę na planie? Co było dla nich najtrudniejsze? I co pomagało im w budowaniu postaci?

  Podczas 73. Festiwalu filmowego w Gdyni Marcin Sawicki spotkał się z Anną Smołowik i Aleksandrem Pietrzakiem, którzy do Gdyni przyjechali promować film "Juliusz". Scenariusz pisali znani stand-uperzy: Abelard Giza i Kacper Ruciński. Dlaczego tak trudno jest zrobić film, z którego będą się śmiać widzowie? Czy na planie panowała luźna atmosfera czy pełne skupienie?

  Podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Marcin Sawicki spotkał się z Kingą Dębska. Reżyser przyjechała do Gdyni promować poruszający film "Zabawa, zabawa". Fabuła opowiada o losach trzech kobiet, które mają problemem z alkoholem. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Dorotę Kolak oraz Marię Dębską. Dlaczego reżyser postanowiła poruszyć temat pijaństwa? I to pijaństwa kobiet piastujących wysokie stanowiska? Jak zdradziła Kinga Dębska jest to film o uczuciach, o ludziach którzy otaczają alkoholików oraz o świecie, który przyzwala pić dalej.

  Trwa 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziennikarz Dzień Dobry TVN spotkał się z Gabrielą Muskałą oraz Agnieszką Smoczyńską, które do Gdyni przyjechały promować film "Fuga". Fabuła filmu opowiada o losach kobiety, która cierpi na fugę dysocjacyjną, czyli wymazanie pamięci biograficznej. Co było inspiracją dla Gabrieli Muskały, autorki scenariusza oraz odtwórczyni roli głównej? Co przekonało reżyser Agnieszkę Smoczyńską do tej historii?

  Zeszłoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otwierał film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana - "Twój Vincent". Produkcja o znanym malarzu Vincencie van Goghu podpiła potem świat. Obecnie film cieszy się dużą popularnością w Chinach. Czy trafił tam legalnie? Ile do tej pory zarobił? Dorota Kobiela zasiada w jury Konkursu Głównego tegorocznego festiwalu w Gdyni. Jak podchodzi do tej imprezy? Z reżyserką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się impreza TVN. Pojawiło się na niej wiele gwiazd. Wśród nich byli: Agnieszka Dygant, Magdalena Boczarska, Monika Olejnik, Borys Szyc, Juliusz Machulski i Maria Sadowska. O współpracę ze stacją TVN i nowe wyzwania zapytała ich dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Co zdradził jej Borys Szyc?

  42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych dobiegł końca. Kto dostał Złote Lwy? Codzienne relacje z festiwalu zdawał w Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Nie mogło go więc zabraknąć i na rozdaniu nagród, gdzie rozmawiał ze zwycięzcami. Zobaczcie, jakie filmy otrzymały w tym roku statuetki!

  Czy właśnie to sprawia, że odgrywane przez Maję Ostaszewską role są tak realistyczne? A jak to działa na planie "Diagnozy", serialu napisanego specjalnie dla aktorki? Wczoraj w Gdyni rozdane zostały Złote Lwy. Jak Maja Ostaszewska wspomina zasiadanie w jury na festiwalu w Gdyni? I co dla niej oznaczało otrzymanie statuetki za rolę w filmie "Body/Ciało"?

  Jedną z produkcji, które zostały pokazane podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni był film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". O jego powstawaniu, z reżyserką Marią Sadowską i aktorką Magdaleną Boczarską, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak udało się ekipie tak wiernie skopiować czasy PRL-u? Czy to było duże wyzwanie?

  Wśród filmów pokazywanych podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazły się cztery, w których wzięła udział Zofia Wichłacz. Jakie to są produkcje? Jakie postacie w nich zagrała? Z aktorką rozmawiał Marcin Sawicki. Czym zawstydził ją dziennikarz Dzień Dobry TVN? ;)

  W kinach można zobaczyć film „Ostatnia rodzina”, w którym zagrał Andrzej Seweryn. Wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego. Za swoją rolę otrzymał nagrodę na 41. festiwalu filmowym w Gdyni. Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak ważna była to dla niego rola? Jak wygląda jego życie w Polsce? Czy jest tu szczęśliwy?

  Aleksandra Konieczna za rolę w "Ostatniej rodzinie" w Gdyni otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Szerszej publiczności Pani Aleksandra jest znana z serialu TVN „Na Wspólnej”. Czy aktorka lubi swoją postać, czyli Honoratę Leśniewską? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Film "Ostatnia rodzina" opowiadający o losach Beksińskich podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody. Główną rolę gra w tym filmie Andrzej Seweryn. Dlaczego, zanim aktor przyjął rolę, miał dużo wątpliwości? Jak współpracowało mu się z debiutującym reżyserem? Zapytała go o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni dziennikarz Dzień Dobry TVN spotkał się z reżyserem Andrzejem Sewerynem oraz jego żoną Katarzyną Kubacką. Mówi się, że film o Beksińskich „Ostatnia godzina” jest faworytem konkursu. Podczas wczorajszej projekcji publiczność nagrodziła twórców filmu gromkimi brawami. W postać Zdzisława Beksińskiego wcielił się Andrzej Seweryn. Jak film ocenia żona aktora? I jakie emocje towarzyszyły Sewerynowi na planie?

  Wczoraj rozpoczął się 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Jakie filmy chcieliby obejrzeć obecni na festiwalu polscy aktorzy? Na co zwracają największą uwagę? W festiwalowym konkursie startuje między innymi komedia romantyczna "Planeta Singli". W filmie jedną z głównych ról zagrała Ewa Błaszczyk. Co przekonało aktorkę do zagrania w tej produkcji? Czy film ma szansę na zwycięstwo? Z Ewą Błaszczyk rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Dziś rozpoczyna się 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Jakie filmy będą walczyć o główną nagrodę- Złotego Lwa? Ilu widzów przyciąga co roku festiwal? Z dyrektorem artystycznym festiwalu Michałem Oleszczykiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Na swoim koncie miał trzy pełnometrażowe filmy fabularne, z których ostatni nagrodzony został podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pracował przy wielu polskich serialach, współpracował z największymi gwiazdami polskiego kina i nieustannie się uczył. Marcin Wrona - polski reżyser i filmoznawca z tytułem doktora, zmarł tragicznie w czasie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jak wspominają Marcina osoby, z którymi współpracował? Czym reżyser pozyskiwał sympatię kolegów i widzów? Jaką cechą charakterystyczną się wyróżniał i o czym mówiły jego filmy? Gościem w Dzień Dobry TVN był dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni Michał Oleszczyk. Co według niego stracili widzowie? Łączymy się w żalu po śmierci takiej osobowości.

  Anna Wendzikowska i Andrzej Sołtysik pojechali do Gdyni, gdzie odbywa się 40. Festiwal filmowy. Na jaki film czekają nasi dziennikarze? Czy wiedzieliście, że Andrzej jeździ do Gdyni już od ponad 20 lat? Jak oceniają poziom tegorocznych konkursowych filmów?

  Podczas 40. Festiwalu filmowego w Gdyni z Bartłomiejem Topą porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Aktor opowiedział o swojej najnowszej, trudnej roli w filmie "Obce niebo". O czym opowiada fabuła? Czy film ma szansę na zwycięstwo w festiwalowym konkursie?

  Ona z Kanady, on z Polski. Spotkali się i zaczęli ze sobą występować. Paula i Karol zaśpiewali na scenie Dzień Dobry TVN piosenkę ze swojej płyty „Heartwash”. Posłuchajcie i oceńcie!

  Katarzyna Olubińska zabrała dziś kamerę Dzień Dobry TVN do lasu. Do swojego domu zaprosiła nas i naszych widzów Agnieszka Kręglicka. Dlaczego Agnieszka zdecydowała się na dom w lesie i co to jest świdermajer?