festiwal berlinale

    festiwal berlinale

    Srebrnego Niedźwiedzia w czasie 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie odebrała Małgorzata Szumowska za film "Twarz". Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów grających główne role w produkcji: Mateusza Kościukiewicza, Agnieszkę Podsiadlik i Małgorzatę Gorol, aby zapytać, czy spodziewali się tej nagrody, na czym - według nich - polega fenomen filmów Szumowskiej i jak się współpracuje z reżyserką.

    68. festiwal filmowy w Berlinie za nami. Reżyserka Małgorzata Szumowska wraca z festiwalu ze Srebrnym Niedźwiedziem za film "Twarz". Czy ten film wywoła w Polsce kontrowersje? Czy Małgorzata Szumowska myśli już o kolejnym filmie? Z Szumowską, w Berlinie, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Gratulujemy nagrody!

    Z 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie - Berlinale wyjeżdżamy z nagrodą Srebrnego Niedźwiedzia. "Zjednoczone Stany Miłości" został nagrodzony za najlepszy scenariusz. O czym opowiada fabuła filmu? Czy to prawda, że reżyser musiał prosić aktorki, by u niego zagrały? I kiedy polska premiera filmu? Z reżyserem Tomaszem Wasilewskim oraz Dorotą Kolak, odtwórczynią jedną z głównych ról rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

    Dobiega końca 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Berlinale. Już w sobotę odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia. Jak wyglądają obrady jury? I kto ma największe szansę na zwycięstwo? Z Małgorzatą Szumowską, reżyserką i jurorką w prestiżowym konkursie rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.