felieton

  felieton

  Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się osiem z Polski. Uniwersytet Warszawski wrócił do czwartej setki, a Uniwersytet Jagielloński, który w ubiegłym roku był wyżej niż UW, spadł do piątej setki - wynika z opublikowanej niedawno Listy Szanghajskiej (ARWU). Ranking i sytuację polskich uczelni specjalnie dla nas komentuje dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie Maciej Kawecki.

  Widzom Dzień Dobry TVN przegląd prasy zaprezentowała Agata Passent. Zwróciła uwagę na felieton Szymona Majewskiego, skierowany do małżeństw ze stażem oraz artykuł, w którym radzą, jak ukarać źle zachowującego się pracownika. Marcin Prokop wyjaśnił przy okazji różnicę między upomnieniem i naganą. Czy nasz prowadzący był kiedykolwiek wzywany na dywanik?

  Cięty język, niebanalna osobowość, prawdziwa kopalnia energii i temperamentu - taka jest Dorota Wellman. Swoją karierę zaczynała w radiu, a później trafiła do telewizji. Dużą popularnością cieszą się programy, które prowadzi oraz napisane przez nią felietony i książki. Najnowsza nosi tytuł „Jak zostać zwierzem telewizyjnym”. Dla kogo została napisana ta książka? Komu Dorota ją zadedykowała? Dlaczego przeszła z TVP do TVN? Długo "zgrywała się" z Marcinem Prokopem? Czy Dorota nawiązuje przyjaźnie w pracy? Kto w naszym studiu zagląda jej pod bieliznę? ;) Tym razem Dorota przyszła do Dzień Dobry TVN jako gość.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś felietonistę - Macieja Stuhra. Co sprawiło, że zaczął pisać? Skąd czerpie inspiracje do felietonów? Czy łatwo przychodzi mu pisanie "na zamówienie"?

  Kiedy Maciej Dowbor ogłosił w swoim felietonie, że przestał pić, media spekulowały, że ma problem z alkoholem. Czy, jak mówi przysłowie, ten kto nie pije, ten donosi? W studiu Dzień Dobry TVN Maciej Dowbor i socjolog Tomasz Sobierajski próbowali zgłębić zjawisko obowiązkowego picia dla towarzystwa i wcale nie pobyli po kilku głębszych :)

  Pretekstem do rozmowy stał się dla nas felieton prof. Zbigniewa Mikołejko, w którym ironicznie odnosi się do pewnych aspektów macierzyństwa. Po publikacji zawrzało. Polskie matki wystąpiły przeciw profesorowi, który niestety nie mógl być naszym gościem, ale napisał do nas list. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy matki: Aleksandrę Szyłło, Odetę Moro-Figurska, Magdalenę Żakowską, Anetę Todorczuk-Perchuć.