Ewa Pacuła

  Ewa Pacuła

  Według najnowszych badań wynika, że kobiety są najszczęśliwsze mając lat 44. Z kolei najniższy poziom szczęśliwości przypada podobno na okres 30+, kiedy to kobieta jest pochłonięta macierzyństwem i domem. 40-stka to czas, kiedy kobiety mają już odchowane dzieci i mogą się na nowo realizować. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy trenerkę personalną Alicję Pyszkę-Bazan, Ewę Pacułę i ekspertkę ds. zachowań Katarzynę Pawlikowską.

  Według seksuologów wystarczą dwa tygodnie bez seksu, aby między parą powstał spory dystans, który potem trudno zmniejszyć. Jak pielęgnować intymność na różnych etapach związku. Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarką i blogerką Ewą Pacułą, seksuolog Izabelą Jąderek oraz modelem Michałem Baryzą.

  Statystycznie Polki rodzą pierwsze dziecko w 27. roku życia. Jednak w ostatnich latach wzrosła liczba kobiet, które urodziły dziecko w okolicach czterdziestki. Czy starsze mamy zmagają się z innymi problemami niż młodsze? Jakie są zalety, a jakie wady późnego macierzyństwa? Zapytaliśmy o to Annę Korcz, Odetę Moro i Ewę Pacułę.

  Według dr Amy Muise z Dalhousie University w Kanadzie aktywność seksualna podejmowana średnio raz w tygodniu pozytywnie wpływa na samopoczucie. Czy tego samego zdania były, goszczące w Dzień Dobry TVN, modelka Ewa Pacuła i certyfikowany sex-coach Marta Niedźwiecka? Czy osoby o innych temperamentach seksualnych mogą stworzyć szczęśliwy związek?

  Z okazji Dnia Matki zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN modelkę Ewę Pacułę i jej córkę Nicole Saletę, by zapytać o łączącą je więź. Jak udało im się stworzyć przyjacielską relację? Co w sobie cenią? Co najbardziej je do siebie zbliżyło? Czy Nicole była zazdrosna o swoje młodsze siostry? Zobaczcie!

  Fakt, że niektórzy z nas wyglądają młodziej niż w rzeczywistości mają lat, od dawna interesuje genetyków. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę i modelkę Ewę Pacułę, dermatologa dra Marcina Ambroziaka oraz właścicielkę agencji PR i modelkę Bognę Sworowską, by zapytać, co ich zdaniem wpływa na młody wygląd. Dlaczego męska skóra starzeje się wolniej? Jakie części ciała zdradzają nasz wiek?

  Podczas porodu to położna jest osobą, która ma najbliższy kontakt z rodzącą i noworodkiem. Gości Dzień Dobry TVN: modelkę Ewę Pacułę, felietonistkę Agatę Passent i prezeskę Fundacji Rodzić po Ludzku Joannę Pietrusiewicz zapytaliśmy, jak zmieniały się standardy pracy położnych na przestrzeni lat i jakie oczekiwania mają względem nich pacjentki. Zobaczcie, do czego przyznała się prowadząca DDTVN Ula Chincz.

  Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat w naszym kraju trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą. Mamy nie stosują się do rad dietetyków i zaleceń żywieniowych, szkoły na dobre nie wycofały śmieciowego jedzenia. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Joanna Mucha, Ewa Pacuła oraz dietetyczka Agata Ziemnicka-Łaska. Czy można coś zrobić, by ze szczupłych dzieci nie wyrośli otyli dorośli?