Ewa Kopacz

  Ewa Kopacz

  Z okazji Dnia Teściowej do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy byłą premier Ewę Kopacz i jej zięcia Andriya Petranyuka oraz aktorkę Annę Korcz i jej teściową Julię Pigoń. Jakie są ich relacje? Lubią siebie?

  Za nami debata premier Polski Ewy Kopacz z kandydatką na premiera z ramienia PiS Beatą Szydło. Jak wypadła rozmowa o Polsce? O ocenę debaty poprosiliśmy stylistkę Alicję Napiórkowską, eksperta ds. marketingu politycznego Zbigniewa Lazara i ekspertkę ds. komunikacji Anetę Awtoniuk. Zobaczcie, która z Pań - według gości Dzień Dobry TVN - była bardziej wystylizowana, a która machała rękami bez składu.

  W poniedziałek do rozmowy staną kobiety, które aspirują do stanowiska premiera - Beata Szydło i Ewa Kopacz. Czy debata może zadecydować o wyniku wyboru? Jak wyglądają przygotowania do tego typu spotkań? Na co zwracamy wówczas największą uwagę? Czy wyrabiamy sobie zdanie na podstawie ogólnych wrażeń? Na ile ważne jest to, w co jest ubrana kandydatka? Prowadzący Dzień Dobry TVN zapytali o to Dr Janusza Siborę, historyka protokołu dyplomatycznego i prof. Ewa Marciniak, politolog.

  Ostatnio premier Ewa Kopacz - w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu - obiecała m.in. zlikwidować składki na ZUS i NFZ oraz wprowadzić jednolity podatek PIT. Czy propozycje Platformy Obywatelskiej są realne? Czym jest kontrakt jednolity? Ile po zmianach dostawałaby na rękę osoba otrzymująca najmniejsze dochody (w przykładzie uwzględniono kwotę 1850 zł, czyli płacę minimalną przy założeniu budżetowym na przyszły rok) oraz 5 tys. zł. Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 Biznes i Świat Pawła Blajera.

  O niej, jej dzieciach, późnym macierzyństwie i ciąży zrobiło się głośno w ostatnich dniach. A to dlatego, że aktorka Barbara Sienkiewicz zdecydowała się urodzić bliźnięta mając 60 lat. Temat wywołał burzę po tym, jak prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz zwrócił się do Ewy Kopacz, by ta pomogła aktorce, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Barbara Sienkiewicz przyjęła zaproszenie do Dzień Dobry Wakacje i po raz pierwszy publicznie wypowiedziała się na ten temat. Dlaczego zdecydowała się na dzieci tak późno? Dlaczego nie dostaje zasiłku macierzyńskiego? O co prosiła Ewę Kopacz i za co jej dziękuje? Czy jej dzieci są zdrowe? Zobaczcie, co powiedziała Kindze Rusin i Robertowi Kanteraitowi!

  Aktor i prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz chce pomóc 60-letniej aktorce, która urodziła bliźnięta. Kobieta samotnie wychowuje dzieci i znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego prezes ZASP zwrócił się do premier Ewy Kopacz o przyznanie aktorce specjalnej emerytury. Czy Ewa Kopacz odpowiedziała na apel Olgierda Łukaszewicza? Czy pomoże emerytowanej aktorce? Do studia Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy Olgierda Łaukaszewicza i ginekologa i położnika dr Anettę Karwacką.

  Po roku od ujawnienia afery taśmowej i tydzień po opublikowaniu przez Zbigniewa Stonogę akt prokuratury dotyczących śledztwa w sprawie podsłuchów Ewa Kopacz postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, Jan Vincent Rostowski oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się czy te zmiany ucieszyły Polaków, czy może jednak nastąpiły za późno, by poprawić notowania Platformy Obywatelskiej przed nadchodzącymi wyborami?

  Cała Polska żyje aferą podsłuchową i zmianami w rządzie Ewy Kopacz. Temat ten poruszył również Szymon Hołownia w swoim przeglądzie prasy. Co na ten temat piszą gazety? Czy zdymisjonowani ministrowie odejdą w niebyt, czy obejmą nowe, znaczące funkcje?

  W prasie pojawiło się sporo artykułów, w których krytykowano Premier Ewę Kopacz za wprowadzenia do rządu swoich "politycznych koleżanek", żartowano z wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej, czy wyrażano zdziwienie z powodu wystawienia Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Czy kobiety, które zajmują się polityką są traktowane mniej poważnie niż mężczyźni? Porozmawialiśmy o tym z: radczynią prawną Weroniką Marczuk, socjologiem Karoliną Wigurą, blogerką Justyną Napiórkowską i pisarką Grażyną Plebanek, które gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Mimo że za oknami mamy jesień, to w Polsce od jakiegoś czasu jest bardzo gorąco. A w zasadzie w polskiej polityce: w Sejmie Ewa Kopacz i jej expose, biegający po korytarzach dziennikarze, przed Sejmem górnicy, którzy chcą udowodnić nowej premier, kto tak naprawdę rządzi. Czy podniecenie posłów, ministrów i dziennikarzy przekłada się na wyborców? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Grzegorza Schetyny karty nie widzą i będzie próbował się pozbyć z rządu ciemnowłosej kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN wróżka Oriana i Anna Kempisty, także wróżka, ale i tarocistka, zdradziły, jaką przyszłość Polski i polskiego rządu widzą w kartach. Co stanie się z nowymi ministrami powołanymi przez Ewę Kopacz? Co im pokazały karty?

  Janusz Palikot uchodzi za najbardziej krytykowanego posła w całym parlamencie. Czy mu to przeszkadza? Czy nadal widzi dla siebie miejsce w polityce? Dlaczego posłowie odchodzą z jego partii? Na co przeznaczane są pieniądze "Ruchu Palikota"? Dlaczego Palikotowi nie udało się współpracować z SLD? Kto, zdaniem Janusza Palikota, jest największym zagrożeniem dla Polaków?

  Zapraszamy na niedzielę z Dzień Dobry TVN, a w programie: Patrycja Kazadi prosto z Nowego Jorku...w samym sercu światowej mody. W jakiej roli? W programie także: Michał Witkowski – świetny pisarz i równie dobry prowokator. Na naszych kanapach po raz pierwszy ze swoim chłopakiem... z castingu. Oprócz tego: Ewa Kopacz jakiej nie znacie. Przyszła pani premier w czasach, kiedy jeszcze była panią doktor. A na koniec: ruch, o którym krążą legendy. W świat masonów zabierze nas założycielka polskiej loży kobiecej. Zapraszamy w imieniu Magdy Mołek i Marcina Mellera. Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30!

  Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne... tam gdzie chcą! Kobiety w polityce chyba najmocniej dotyka zjawisko seksizmu. W studiu Dzień Dobry gośćmi były: ekonomistka i była Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha oraz Renata Kim - dziennikarka. Dlaczego dalej panuje krzywdzący stereotyp, że kiedy mężczyzna trzaśnie drzwiami jest charyzmatyczny, a kobieta emocjonalna? Dlaczego Ewa Kopacz jako premier budzi spore emocje męskiej części polityków?

  Z wykształcenia jest lekarzem pediatrą. Od pięciu lat jest rozwódką. Ma córkę Kasię, która również jest lekarzem. Naszym gościem była dziś minister Ewa Kopacz. Pokazała nam swoja sejmową enklawę. Czy ma wyjątkowe względy u premiera Tuska?