estetyka

  estetyka

  Macie czasem dość reklam na ulicach? Ciechanów będzie pierwszym miastem w Polsce, które uporządkuje tę sytuację. Kto wydaje zgodę na to, że w danym miejscu może zawisnąć reklama i jak ona ma wyglądać? O bałaganie jaki panuje w Polsce w związku z reklamową wolną amerykanką rozmawialiśmy z architektem Radosławem Gajdą i Moniką Domańską z Traffic Design - organizacji pozarządowej, która działa na rzecz poprawy przestrzeni publicznej.

  Dlaczego na polskich osiedlach z wielkiej płyty panuje stylistyczna wolna amerykanka? Czy ktoś nadzoruje artystyczne plany wspólnot mieszkaniowych i dba o spójność przestrzeni publicznej? Czy możemy coś na to poradzić? Gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN byli Anna Cymer - krytyk architektury i architekt Marcin Kościuch.

  Władze wielu miast chcą zakazać mieszkańcom wywieszania prania w oknach lub na balkonach. Powodem są względy estetyczne. Okazuje się, że pomysł nie do końca przypadł do gustu Polakom. Filip Chajzer sprawdził, dlaczego z tak wielką lubością ukazujemy światu schnące na balkonie majtki.

  Jak mieszkają Polacy? Czy obecnie przykładamy większą wagę do estetyki naszych mieszkań? W jakim kierunku ewoluuje nasz gust? Czy zależy od pieniędzy? I gdzie szukamy inspiracji? O trendach wnętrzarskich rozmawialiśmy z Dominiką Olszyną, zastępcą redaktor naczelnej magazynu wnętrzarskiego.

  To możliwe twierdzi Japonka Lari Yugai, która zajmuje się modelowaniem twarzy, stosując akupresurę. Czy każdy może poddać się takiemu zabiegowi?

  Izabela Wojcieska ma 34 lata i jest instruktorką fitness. Jej największym problemem były, jak przyznaje, małe piersi. Dlatego zdecydowała się wziąć udział w „Metamorfozie”. Czy jest zadowolona z efektów przemiany? Jak na metamorfozę zareagowała jej rodzina?