Elżbieta Dzikowska

    Elżbieta Dzikowska

    Dziennikarka, reżyserka, fotografka i historyczka sztuki, która najbardziej znana jest ze swoich podróży. Programy Elżbiety Dzikowskiej w czasach PRL-u dla wielu Polaków były oknem na świat. To właśnie ona jest bohaterką setnego odcinka "Kobiety na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej. W naszym programie obie panie opowiadały o swojej znajomości i współpracy na planie.

    Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził Elżbietę Dzikowską w domu, w którym powstał kultowy, podróżniczy program "Pieprz i wanilia" Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej. Zobaczcie gabinet Tony'ego Halika i niezwykłe maski, które słynni podróżnicy przywozili ze swoich licznych podróży. Czy Elżbieta Dzikowska wyleczyła się z choroby morskiej? Ile zna języków? Jakie zakątki świata planuje wkrótce odwiedzić? Zobaczcie!

    Kambodżańskie plemiona walczą o ziemię, gdyż ziemia jest dla nich silnie związana z tożsamością.Czy jednak w świecie, który jest globalną wioską jest miejsce na endemiczne plemiona? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Elżbieta Dzikowska która dwa razy była w Kambodży. Kto zabiera plemion ich dobra, które wzrastają na ich ziemi? Kto zatruwa ich rzeki? Czy można ocenić amazońską dżunglę?

    Boi się latać samolotami bo zdarzają się turbulencje... ale lot na paralotni to jej wielka pasja! Zobaczcie jak swoją pasję realizuje Elżbieta Dzikowska!