Elżbieta Bieńkowska

  Elżbieta Bieńkowska

  W prasie pojawiło się sporo artykułów, w których krytykowano Premier Ewę Kopacz za wprowadzenia do rządu swoich "politycznych koleżanek", żartowano z wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej, czy wyrażano zdziwienie z powodu wystawienia Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Czy kobiety, które zajmują się polityką są traktowane mniej poważnie niż mężczyźni? Porozmawialiśmy o tym z: radczynią prawną Weroniką Marczuk, socjologiem Karoliną Wigurą, blogerką Justyną Napiórkowską i pisarką Grażyną Plebanek, które gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Nie była to herbata z lipy i nie było słynnych magdalenek, ale była wspaniała zastawa i pyszna tradycyjna herbata. W listopadzie Elżbieta Bieńkowska została Europejskim Komisarzem ds. Rynku Wewnętrznego i Usług. Matka trójki dzieci, polityk. Już w niedzielę zobaczcie w Dzień Dobry TVN cały wywiad z Elżbietą Bieńkowską. Zapraszamy od 8:30! Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: „Bruksela” Elżbiety Bieńkowskiej, czyli zapracowana Pani Komisarz oraz Żona i Mama na odległość. Następnie: Chajzer w akcji poszukiwania, idealnego świątecznego sweterka. Iza Miko z bratem – o projekcie, który połączył tak mocno jak więzy krwi. A na koniec: Honey – koncertowo i na czacie! Zapraszamy o 8:30. Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Pani Minister Elżbieta Bieńkowska, przez swoją wypowiedź: „Sorry, taki mamy klimat” , stała się bohaterką. Ale bohaterką prześmiewczych memów internetowych. Czy wypowiedź kompromituje ją moralnie i politycznie? Czy może jest oznaką twardego charakteru Pani Minister? A może to zwykła pomyłka wizerunkowa? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, dyskutowali: dziennikarz Artur Andrus oraz Michał Kamiński - deputowany do Parlamentu Europejskiego.

  Szefowie dzielą się na: kumpli, nieufnych kontrolerów, dezerterów, autokratów i administratorów. O to, jakimi są szefami, spytaliśmy naszych gości, Wojciecha Brzozowskiego, Marię Seweryn i Elżbietę Bieńkowską.