ekomama

  ekomama

  Jakiś czas temu Reni Jusis promowała modę na ekologię. Czy dalej jest ekomamą? Czy filozofia jej się nie znudziła? Czy jej dzieci znają inne życie - nie eko? Z wokalistką porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  3 maja br. na Mazurach, dokładnie w Borkowie, rusza Akademia Bosej Stopy. Co to takiego i na czym będzie polegać? Czego można nauczyć się podczas pobytu w Akademii oraz ilu osób spodziewają się organizatorzy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Reni Jusis, Artura Milickiego z żoną Katarzyną i dziećmi.

  Reni Jusis odwiedziła pierwszy w Polsce ekologiczny salon fryzjerski. Czym jest ekologiczne fryzjerstwo? Z jakich produktów korzystają fryzjerzy w salonie? Czy istnieją ekologiczne farby do włosów?

  Lubimy gromadzić rzeczy, ubrania, dobra. Obrastamy nimi przez całe życie, choć pewnie, podobnie jak nasz gość Arkadiusz Recław, który prowadzi bloga o minimalizmie - moglibyśmy bez nich żyć. Czy minimalizm jest dla tych, których na to stać? Bo przecież, żeby się czegoś pozbyć i oczyścić z nadmiaru, trzeba to coś najpierw zdobyć. Minimalizm to styl życia czy tylko moda, która przeminie? Czy duży dom, luksusowy samochód i modne ubrania są nam naprawdę potrzebne do szczęścia?

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ekomamę Reni Jusis wraz z projektantem Pawłem Sroczyńskim, który opowiedział o idei cohabitatu. Na czym ona polega? Jak zbudować ekologiczny, przyjazny środowisku dom? Czy dom ze słomy i gliny jest trwały?

  W kolejnym odcinku naszego cyklu "Ekomama"poruszyliśmy temat osteopatii, mało jeszcze znanej w Polsce terapii manualnej, która w USA czy Francji już jest specjalizacją lekarską i, która również może być pomocna przy rozmaitych dolegliwościach u kobiet w ciąży. Na czym dokładnie polega? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy fizjoterapeutę i osteopatę Mariusza Łupińskiego oraz ekomamę Reni Jusis.