dziwne zdarzenia

    dziwne zdarzenia

    "Włamał się do domu i ugotował sobie zupę", "ukradł samochód z policjantami w środku", "w czasie włamu zgubił dowód osobisty"... Najbardziej niefortunne przestępstwa zebrała w jednym raporcie lubelska policja. O absurdalnych wpadkach kryminalistów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z funkcjonariuszami: Renatą Laszczką-Rusek i Marcinem Taraszewskim.

    W dosłownym tłumaczeniu znaczy "już widziane". To dziwne uczucie, które pojawia się nagle i trwa krótko, a osoba, która tego doświadcza ma wrażenie, że już to przeżyła. Czy déjà vu to żart umysłu, czy może pamięć poprzednich wcieleń? Skąd się bierze? Na czym polegają tzw. badania percepcyjne? Czy hipnoza może być przydatna w badaniu déjà vu?

    47 lat temu Czesław Niemen zaśpiewał piosenkę "Dziwny jest ten świat" i zdaniem Filipa Chajzera świat jest nadal dziwny... tylko w nieco innym wydaniu. Co tak bardzo dziwi Filipa? :) Dlaczego niektórzy jeżdżą metrem bez spodni? Co jest normalne i dozwolone w miejscach publicznych? Czy uśmiechnięta kobieta jadąca w styczniu na rowerze to normalny widok? Dlaczego niektórzy załatwiają swoje potrzeby w miejscach publicznych? A Was co dziwi? :)