Dorota Kolak

  Dorota Kolak

  Kasia Michalska to córka Doroty Kolak i Igora Michalskiego. Zdecydowała się iść w ślady rodziców i także została aktorką. Od początku musiała udowadniać, że nie jest tylko córką znanych artystów, ale sama również ma talent. Cztery lata temu wyszła za kompozytora Marcina Nenko, a na świat przyszedł ich synek Igorek, który wywrócił życie całej rodziny do góry nogami. Jak bliscy funkcjonują w czasie pandemii?

  Film "53 wojny" to opowieść na motywach historii życia słynnego polskiego reportera wojennego - Wojciecha Jagielskiego i czekającej na niego żony Grażyny. W produkcji zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską i Dorotę Kolak. Ta pierwsza gra Ankę - żonę korespondenta wojennego, który większość roku spędza na wojnie, a druga - matkę Anki. Aktorki zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o grane przez nie postacie i kulisy wspólnej pracy na planie. Czy przed nakręceniem filmu spotkały się z Jagielskimi?

  Dorota Kolak jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorem filmowych i teatralnych. Ostatnio została uhonorowana na Festiwalu w Gdyni za rolę w filmie Zjednoczone Stany Miłości. Na co dzień mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje w teatrze razem ze swoją córką - Katarzyną Michalską. Z aktorkami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Jak Kasia wspomina swoje dzieciństwo? Czy mama i córka miewają odmienne zdania w sprawach zawodowych? Jak Pani Dorota przekonuje Kasię do wspólnych zakupów? Jak Igor Michalski ocenia relacje swojej żony z córką?

  Z 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie - Berlinale wyjeżdżamy z nagrodą Srebrnego Niedźwiedzia. "Zjednoczone Stany Miłości" został nagrodzony za najlepszy scenariusz. O czym opowiada fabuła filmu? Czy to prawda, że reżyser musiał prosić aktorki, by u niego zagrały? I kiedy polska premiera filmu? Z reżyserem Tomaszem Wasilewskim oraz Dorotą Kolak, odtwórczynią jedną z głównych ról rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Do tej pory Irena Adamowicz, grana przez Dorotę Kolak, nie miała szczęścia w miłości. W najnowszym sezonie „Przepisu na życie” o jej względy zabiega Michał Drzewiecki grany przez Jana Englerta. Jak będą rozwijać się perypetie miłosne najpopularniejszych "emerytów" w Polsce? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Panią Dorotę i Pana Jana.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska gościła w domu aktora i reżysera Igora Michalskiego oraz aktorki Doroty Kolak. Gospodarze opowiedzieli Kindze niezwykłą historię ich dom oraz pokazali kilka pomieszczeń godnych uwagi i podziwu. Jaki jest przepis na dom serialowej Ireny?