dama

  dama

  Poprzedni tydzień upłynął uczestniczkom programu "Projekt Lady" pod znakiem metamorfoz. Nie wszystkie jednak przyjęły zmianę z entuzjazmem. Wiktoria Wychowaniec była bliska odejścia, ale w ostatniej chwili postanowiła zostać. 11 dziewcząt z pałacu w Ojrzanowie kontynuuje swoją drogę do perfekcji. W 5. odcinku programu mentorki wzięły na warsztat kobiecość i wszystko, co się z nią wiąże.

  Zwyciężczynią pierwszej edycji programu "Projekt Lady" została Patrycja Wieja. Co program wniósł do jej życia? I jak wspomina pobyt w Wielkiej Brytanii, gdzie obyła trzymiesięczne stypendium w Eurocentres Cambridge School? Laureatkę oraz prowadzącą program Małgorzatę Rozenek gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W poprzednim odcinku "Projektu Lady", z programem pożegnała się Agnieszka Kowacz: "Nie umiałam, do końca, wejść w to wszystko. Może nie do końca dałam z siebie 100%". W studiu spytaliśmy ją, oraz towarzyszącą jej Tatianę Mindewicz-Puacz, mentorkę w programie, dlaczego to właśnie ona musiała opuścić Pałac w Radziejowicach i co dał jej udział w tym projekcie? Kto odpadnie z programu w kolejnym odcinku? Oglądajcie "Projekt Lady" jutro o 20.55.

  Jak powiedziała założycielka Szkoły Dam Małgorzata Rytel, "jest to miejsce dla dziewczynek. Miejsce pełne ciepła, radości i przyjaźni. Miejsce, gdzie w miłej atmosferze poznają one sekrety ładnego poruszania się, ubioru ale też tajniki savoir vivre oraz dobrych manier, co wypada a czego nie wypada robić w danym miejscu, czasie, towarzystwie". Skąd wziął się pomysł na założenie takiej szkoły? Czego dokładnie uczą się dziewczynki w szkole? Czy tego typu edukacja nie „szufladkuje” dzieci w stereotypowych rolach? O tym goście Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba i właścicielka szkoły dla dam Małgorzata Rytel.

  W latach 60 symbolem damy była Jacqueline Kennedy Onassis, w latach 80 była nim Księżna Diana, a jak wygląda współczesna dama? Jakie posiada cechy i czym szczególnym się wyróżnia? Gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN Beatę Tyszkiewicz, Joannę Michalską i Patrycję Sobańską-Rey, które scharakteryzowały obraz damy. Czy łatwo dziś być damą?