chorobliwa otyłość

  chorobliwa otyłość

  Dotychczas słyszeliśmy, że koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla ludzi starszych z chorobami współistniejącymi. Jednak według najnowszych badań, prawdopodobieństwo, że u osoby otyłej rozwinie się ciężki COVID-19, jest wysokie niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego i obecności chorób współistniejących. Co ważne, to właśnie otyłość potęguje ciężki przebieg COVID-19 u młodych pacjentów. O tym mówił w naszym programie prof. Mariusz Wyleżoł, chirurg - bariatra.

  Z nadwagi w otyłość. Jak pokazują statystki, coraz więcej polskich nastolatków cierpi na nadwagę, a nawet otyłość. Jaka jest tego przyczyna? Przekarmianie dziecka? Brak ruchu? Czy winni są rodzice? A może szkola? Jak dużo musiał jeść chłopiec, który obecnie waży 230 kg? Jakie to niesie za sobą konsekwencje zdrowotne? Jak pomóc i odchudzić otyłe dziecko? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy dr Barbarę Jerschinę oraz Łukasza Ługowskiego, dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Kąt”.

  Dziennie Rob Gillett zjadał 7 tys. kalorii. Przy wzroście 160 cm jego obwód w pasie wynosił 198 cm. Gdy przekroczył wagę 220 kg, przestał wychodzić z domu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska rozmawiała z "człowiekiem-pączkiem", który schudł aż 185 kg! Ile czasu mu to zajęło? Czy zawsze był otyły? Poznajcie człowieka, która uzależnił się od jedzenia.

  Lekarze ze Świdnicy walczą o życie ekstremalnie otyłego mężczyzny. Pacjenta ważącego około 300 kg do szpitala przywieziono dużym policyjnym busem. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Barbara Markowska, która przez lata prowadziła program o odchudzaniu oraz Magdalena Gajda - rzecznik praw osób chorych na otyłość . Dlaczego ludzie otyli budzą pewien rodzaj wstrętu? Czy naprawdę są to ludzie słabi, którzy nie mogą zapanować nad swym apetytem na kaloryczne jedzenie i słodycze?

  Artur Przybysz ważył 160 kilogramów. W ciągu ośmiu miesięcy zrzucił aż 72 kilogramy dzięki silnej woli, morderczym ćwiczeniom i zmianie diety. Jego determinacja motywuje jego najbliższych do odchudzania i zmiany trybu życia. Teraz Artur Przybysz chce walczyć w MMA.