Camilla Läckberg

    Camilla Läckberg

    Pierwszą kryminalną opowieść stworzyła gdy miała ... 4 lata. Dziś jest "królową kryminału", a w księgarniach pojawiła się właśnie jej kolejna książka pt. "Czarownica". Naszym gościem była szwedzka pisarka - Camilla Läckberg. Ile czasu przygotowuje się do pisania powieści, zanim zasiądzie do komputera? Jak rodzi się pomysł na historię, jak wygląda jej codzienna praca i jak układają się jej relacje z sąsiadami w rodzinnej Fjällbace, w której rozgrywa się akcja jej powieści?

    Z Camillą Läckberg, autorką kultowych już szwedzkich kryminałów, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz. Czy Läckberg przypuszczała, że jej debiutancka książka przewróci jej życie do góry nogami? Czy chciałby, by na podstawie jej książek powstała hollywoodzka produkcja? Kogo Camilla Läckberg obsadziłaby w rolach głównych?

    W środę w Dzień Dobry TVN: dlaczego królowa szwedzkich kryminałów jeździ samochodem w panterkę? Tylko u nas to, czego jeszcze nie wiecie o Camilli Läckberg. W programie także przystojny, uśmiechnięty, popularny i - jak się okazuje - niezbyt szczęśliwy. Co opowiedział nam o sobie twórca modowego blogu - Ekskluzywny Menel. Oprócz tego: kochają go wszyscy Polacy - Franciszek Pieczka właśnie obchodzi swój sześćdziesiąty rok w pracy. A na koniec: jest biedna i ma nadwagę - ciąg dalszy głośnej sprawy Pani Ani, samotnej matki, która walczy o odzyskanie dzieci. Bądźcie z nami o 8:00!

    Od dziecka marzyła, by zostać pisarką. Wreszcie została. Porzuciła ekonomię, by pisać kryminały. Jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków. Z Camillą Läckberg, szwedzką autorką popularnych powieści kryminalnych, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz. Całą rozmowę zobaczycie w Dzień Dobry TVN 17 czerwca (w środę). Bądźcie z nami!