branża turystyczna

  branża turystyczna

  Doha to największe miasto Kataru, które jednocześnie jest jego stolicą. Położone w Zatoce Perskiej, na wschodnim wybrzeżu Kataru, ma wiele walorów, którymi może przyciągać turystów. Uznawane jest za jedno z najbogatszych miast świata.

  Według prognoz, światowa turystyka powróci do poziomu sprzed pandemii w 2023 roku. Przedstawiciele branży we Florencji nie są jednak przekonani, czy to powinno nas cieszyć. - Czy naprawdę tego chcemy, czy chcemy wrócić do zatłoczonych do granic możliwości miast i muzeów? - pytają.

  Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument, którym można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Po nowelizacji ustawy będzie go można wykorzystywać na wycieczki szkolne czy półkolonie. Ministerstwo rozwoju, pracy i technologii pracuje także nad wydłużeniem działania bonu turystycznego.

  Katarzyna Ogińska-Siedlak i Robert Musioł przeprowadzili się z Rudy Śląskiej do norweskiego Tromso, by zrealizować swoje marzenie. Ich pasją jest obserwowanie niezwykłego zjawiska, dla którego co roku tysiące turystów przekraczają granice koła podbiegunowego. Mowa o zorzy polarnej. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o swoim niesamowitym zajęciu.

  Premier Matusz Morawiecki poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej, że decyzją rządu cała Polska będzie miała ferie w tym samym terminie, tj. 4-17 stycznia. Jak mówią hotelarze, to gwóźdź do trumny dla branży turystycznej, która i tak przez pandemię nie ma lekko. Przedstawiciele branży wystosowali list do premiera, a w sieci pojawiają się apele oraz głosy nawołujące do strajku generalnego - jeden z przedsiębiorców nagrał bardzo mocne wideo.

  Od soboty 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny. Ze świadczenia skorzystają rodzice dzieci do 18. roku życia. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku.

  Bon turystyczny będzie miał wartość 500 zł na każde dziecko, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - 1 tys. zł. Świadczenie zostanie rozszerzone na dzieci rodziców pracujących za granicą - wynika z przyjętych w środę przez Sejm części poprawek Senatu do prezydenckiej ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

  1 lipca 2018 zacznie obowiązywać nowa ustawa o imprezach turystycznych. W ustawie pojawiły się bardzo ważne dla klientów biur podróży zapisy. Nowe regulacje są skierowane nie tylko do biur podróży, ale mogą dotyczyć również właścicieli obiektów noclegowych. Co to dla nas, klientów oznacza? O to zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN Mateusza Walczaka z TVN24 BiS.

  W ostatnim czasie Krajowy Rejestr Długów odnotował znaczne zadłużenie biur podróży. Czy na kondycję polskiej branży turystycznej mają wpływ ostatnie zamachy terrorystyczne? Czy w związku z napiętą sytuacja polityczną koszt wakacji w Turcji, Tunezji, Egipcie zmaleje? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Karpę-Świderek, dziennikarkę TVN24 Biznes i Świat.