bollywoodzka produkcja

  Polska aktorka Erika Karkuszewska jest znana światowej widowni jako Erika Kaar. Należy do tej samej agencji aktorskiej co Kate Winslet czy Ewan McGregor. O swojej drodze od Bollywoodu po wzgórza Hollywood opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

  Marcin Łaskawiec jest operatorem filmowym, który w swoim portfolio ma okazałą liczbę reklam, filmów oraz teledysków. Choć na co dzień mieszka w Warszawie, to większość swojego zawodowego życia spędza w Indiach. O swojej pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Byliśmy z kamerą na planie bollywoodzkiego filmu "Nie means nie". Producenci z Indii kręcą film w Beskidach. Fabuła opowiada historię polsko-hinduskiej miłości. Za kulisy produkcji zabrała nas Anna Guzik, która w filmie zagra prawniczkę. Co zaskoczyło Anię podczas realizacji zdjęć? Czy hinduskiej ekipie filmowej podoba się w Polsce?

  Na zamku w Ogrodzieńcu powstaje film "One Love". To już kolejny raz, kiedy bollywoodzka produkcja na scenerię filmu wybrała malownicze, polskie pejzaże. Z odtwórcami głównych ról i reżyserem filmu rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Co spodobało im się w naszym kraju? Co ich tu przyciąga? Jak Hindusi oceniają współpracę z polskimi filmowcami?

  Bollywoodzkie produkcje to przede wszystkim taniec, kolorowe stroje, śpiew. Ta bollywodzka produkcja jest inna. W niej kobieta policzkuje mężczyznę, co w hinduskiej obyczajowości jest niedozwolone. Okazuje się, że w Indiach nastała moda na silne kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była, po raz pierwszy w Polsce, Rani Mukherji (Mukherjee), która gra główną rolę w filmie "Nieustraszona". Towarzyszył jej operator Artur Żurawski.

  Jutro w Dzień Dobry TVN: kulisy bollywoodzkiej produkcji i łamanie hinduskich stereotypów, co zrobić z dziećmi w czasie ferii - puścić na skocznię, czy dać pod opiekę robotom? A także, jak każdy z nas może nauczyć się być szczęśliwym. Pokażemy jutro o 8.00. Zapraszamy!