Bogusław Linda

  Bogusław Linda

  Lidia Popiel jest ikoną polskiego modelingu, od lat uchodzącą za jedną z najpiękniejszych Polek. Będąc u szczytu popularności, porzuciła karierę modelki i stanęła po drugiej stronie obiektywu. – Jest kobietą, którą zawsze chciałam być i którą nigdy nie będę – komplementuje ją dziennikarka Monika Richardson. Jaką ma receptę na urodę, witalność i szczęśliwe małżeństwo?

  "Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten scenariusz, starałem się uciec od tego, nie mogłem bo to jednak Andrzej Wajda. (...) Odmówiłem ze dwa razy. Mówiłem, że się boję. Andrzeju proszę Cię może weź kogoś innego." O ostatnim filmie Andrzeja Wajdy pt. "Powidoki", który właśnie wszedł na ekrany kin, rozmawialiśmy z Bogusławem Lindą - odtwórcą głównej roli niepełnosprawnego malarza, teoretyka sztuki i pedagoga - Władysława Strzemińskiego.

  W Łodzi odbyła się premiera filmu "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy, który zmarł 9 października 2016 roku. Jak aktorzy: Maja Ostaszewska, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Cezary Pazura i Bogusław Linda wspominają mistrza? Jak wyglądała praca na planie Wajdy? Z artystami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym możemy zobaczyć najważniejsze filmy ubiegłego roku. Jak wygląda proces organizacji takiego festiwalu? Jaka atmosfera panuje w mieście na kilka godzin przed jego uroczystą inauguracją? I jacy goście odwiedzą w tym roku Kazimierz? Z dyrektor artystyczną Festiwalu Dwa Brzegi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Kinga Burzyńska.

  Różnie bywa z gośćmi Dzień Dobry TVN - są tacy, którzy przychodzą przed naszym programem z dużym zapasem, ale są i tacy, którzy wpadają na ostatnią chwilę lub przychodzą po czasie. Dlatego postanowiliśmy się tym razem, na wszelki wypadek, zabezpieczyć i zrobiliśmy ławkę rezerwowych gości DDTVN. Zasiedli na niej: komik Michał Kempa, aktor Grzegorz Jarek, blogerzy: Michał Wilczewski i Rafał Masny, aktorki: Diana Karamon i Sandra Stencel oraz nasz dziennikarz Filip Chajzer. Czy musieliśmy sięgać po naszych zapasowych gości, którzy bardzo na to liczyli? ;)

  Reżyser Maciej Ślesicki i aktor Bogusław Linda znają się ponad 20 lat. Łączy ich wielka lojalność i - jak mówią - trudna przyjaźń. W Dzień Dobry TVN panowie opowiedzieli nam o swojej znajomości i okolicznościach, w jakich powstał pomysł na założenie szkoły filmowej. Czy planują kolejne wspólne projekty?

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: wyjątkowe spotkanie - nasza kamera jako pierwsza z wizytą w hiszpańskim domu Grzegorza Krychowiaka. Następnie: Maciej Ślesicki i Bogusław Linda o męskiej przyjaźni, która zaowocowała nie tylko wspólnymi filmami. A w naszej kawiarence: Anna Nowak-Ibisz doradzi, jak wybrać świąteczne prezenty, aby trafić w dziesiątkę. Zaczynamy o 8.30! Zapraszają: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Wieść gminna niesie, że Bogusław Linda wystawił zdrowie łodzian na prawdziwą próbę, określając ich miasto... miastem meneli. Podobno ta wypowiedź bardzo oburzyła mieszkańców Łodzi. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer nie byłby sobą, gdyby nie sprawdził, jak to z tą Łodzią jest. Zobaczcie, jak wyglądają "meliny pierwszej jakości".

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: Krystyna Janda - Polacy kochają ją oglądać i z nią rozmawiać. Zapraszamy na czat z aktorką! Podobno wstydzi się 70 proc. filmów, w których zagrał. Na naszej kanapie Bogusław Linda - amant czy wielki skandalista? W programie także: Joanna Krupa - czy wielka kariera idzie w parze ze szczęśliwym małżeństwem? Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30!

  Dlaczego znany aktor otworzył kino? Gdzie znajduje się kino Lindy i Ślesickiego? Ile osób pomieści się na widowni? O swoim "nowym dziecku" opowiedział, a nawet je pokazał, dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu. Czy Bogusław Linda pamięta swój pierwszy kinowy seans? Dlaczego nie lubi, gdy mówi się o nim "macho"? Dlaczego, jak mówi, żałuje 70 procent filmów, w których zagrał? O jakim filmie marzy Linda i kto zabronił mu zagrać z Meryl Streep?

  "One chcą od nas, byśmy czasem byli wrażliwi, a czasem brutalni. Żeby czasem dać w ryja, a czasem pocałować, przeprosić, bo wtedy kobieta czuje, że ją mężczyzna kocha, ale my się w tym ewidentnie gubimy" - na takie wyznanie zdobył się Bogusław Linda. A jakich mężczyzn szukają kobiety? O tym w Dzień Dobry TVN nasi goście: Katarzyna Montgomery oraz Wanda Kwietniewska.

  ... ale jako reżyser! Już niebawem premierę będzie miał jego debiutancki spektakl "Merylin Mongoł". Na deskach teatru Ateneum, dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, spotkała się z Bogusławem Lindą i z ekipą przygotowywanego spektaklu. Aktor zdradził za czym tęskni, co go upokarza i dlaczego postanowił zostać reżyserem.