Björk

    Björk

    Björk "objawiła się" w Poznaniu w postaci awatara. Fizycznie artystka będąca ikoną współczesnej awangardy znajdowała się w Nowym Jorku. Dlaczego zdecydowała się na taki sposób spotkania w fanami? Jak dokładnie działa zastosowana w czasie spotkania technika i co ma wspólnego z filmem "Avatar"? I w jaki sposób twórczość Björk była obecna podczas "Art&Fashion Forum" w Poznaniu? "Björk daje przykład współpracy z maszynami" - powiedziała w Dzień Dobry TVN inspiratorka wydarzenia Grażyna Kulczyk.

    Michel Gondry to znany reżyser reklam i teledysków. Stworzył jeden z najbardziej znanych teledysków Kylie Minogue "Come into My World". Pracował również m.in. z Björk, Radiohead i Massive Attack. Ostatnio gościł w Warszawie i z tej okazji spotkał się z nim prowadzący Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk. Czy reżyser kręcił teledysk dla kogoś kogo nie lubi? Czyj był pomysł na teledysk "Army of Me" Björk? Czy walczył z artystami, kiedy nie podobał im się jego pomysł?

    Na polskim rynku muzycznym ukazała się wyjątkowa płyta. Nagrała ją 21-letnia Monika Borzym we współpracy z wybitnym pianistą i aranżerem Gilem Goldsteinem, który pracował ze Stingiem i Bobby’m McFerrinem. Monika wzięła na warsztat znane piosenki światowej sławy wokalistek: Amy Winehouse, Dido, Eryki Badu, Reginy Spektor czy Björk. Czy wyróżniona przez Michała Urbaniaka młoda Polka podbije amerykański rynek?