Bianca-Beata Kotoro

  Bianca-Beata Kotoro

  Co w dzisiejszych czasach jest granicą dobrego smaku? Jakiś czas temu Lily Allen opublikowała zdjęcie w mediach społecznościowych ukazujące jej krocze. Czy obsceniczność w show-biznesie sięgnęła zenitu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Biancę-Beatę Kotoro i Gabi Drzewiecką.

  Pani Teresa, która do nas napisała, czuje się zagubiona, ponieważ mąż, z którym jest sześć lat po ślubie i, z którym ma dwójkę dzieci, nie zwraca na nią już uwagi i nie widzi jej potrzeb. Co na to terapeutka Bianca-Beata Kotoro, gość Dzień Dobry TVN? Czy wszystkie pary po kilku lata wspólnego życia mają taki problem? Co ma zrobić pani Teresa? Jak odzyskać uwagę partnera?

  Współczesny rodzic to zapracowany rodzic. Mamy coraz mniej czasu również dla naszych dzieci, od których wymagamy coraz więcej. Przerost ambicji rodziców bardzo często skutkuje narcyzmem dzieci. Jak tego uniknąć? O wychowaniu dzieci rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog społeczną Biancą-Beatą Kotoro.

  Wakacje to czas festiwali i wszelkiego rodzaju imprez na świeżym powietrzu, które pełne są ludzi. Co, gdy w tłumie wybuchnie panika? Jak się zachować? Czy da się przygotować do takiego zdarzenia? I kto jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo podczas imprez masowych? W Dzień Dobry TVN dr Mariusz Sokołowski i psycholog społeczna Bianca-Beata Kotoro powiedzieli o psychologii tłumu.

  Dla pacjenta informacja o tym, że ma raka jest jak wyrok. Po otrzymaniu diagnozy wpada w panikę lub wypiera chorobę. Jak wspierać osobę chorą onkologicznie? A co, gdy chore jest dziecko? W Dzień Dobry TVN psycholog kliniczny Marta Rusek i psychoonkolog Bianca-Beata Kotoro opowiedziały o swojej pracy. Skąd czerpią siłę do pracy z często beznadziejnymi przypadkami?

  "To skomplikowane" - tak część osób, korzystających z mediów społecznościowych, określa swoje związki. Co może kryć się pod takim określeniem? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: windsurfera Wojciecha Brzozowskiego, psychoseksuologa Biancę-Beatę Kotoro i aktora Kamila Szeptyckiego.

  Portale społecznościowe są częścią naszego życia codziennego. Bardzo często zapominamy, że wszystko, co publikujemy podlega ocenie, nie tylko naszych znajomych, ale również na przykład potencjalnych pracodawców. Jak kreować swój wizerunek w Internecie i dlaczego social media są tak uzależniające? O fenomenie portali społecznościowych w Dzień Dobry TVN powiedzieli blogerka Tamara Gonzalez Perea, psycholog społeczny Bianca-Beata Kotoro i socjolog dr Michał Lutostański.

  Nie od dziś wiadomo, że wsparcie otoczenia ma duże znaczenie dla poważnie chorych. Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła psychoonkologa Biancę-Beatę Kotoro, aby zapytać, jak wspierać dziecko w chorobie.