białe szparagi

    białe szparagi

    Daria Ładocha gotuje dziś u widzów. Tym razem blogerka wybrała się do Kątów Wrocławskich. Daria razem ze swoimi gośćmi przygotowała pyszne potrawy ze szparagami w roli głównej. Daria do kuchni w Kątach przemyciła trochę hiszpańskich, włoskich i azjatyckich smaków. Zobaczcie, co z tego powstało :)

    Szparagi zawierają m.in.: kwas foliowy, błonnik, asparaginę, która wspomaga pracę nerek i glutation, który nie tylko wzmacnia układ odpornościowy, ale też pomaga wątrobie w oczyszczeniu organizmu z toksyn. Szparagi są także skutecznym afrodyzjakiem. W jakiej postaci powinno się je spożywać? Jak przygotować szparagi? Które szparagi trzeba obierać - białe czy zielone? I ile należy je gotować? Do kuchni Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy blogerkę kulinarną Agata Jędraszczak.

    W Wielkopolsce znajduje się zagłębie szparagów. Mikołaj Rey odwiedził Pana Mariana, który uprawia szparagi białe i zielone. Zobaczcie, jak wygląda proces obróbki szparagów i, jak powinno się obierać szparagi. Czy można je jeść na surowo? Dlaczego szparagi trzeba gotować na stojąco?