bez barier

  bez barier

  Po wypadku komunikacyjnym Krzysztof Stern znalazł się na wózku inwalidzkim. Jak przyznaje, wydawało mu się wtedy, że będzie samotny do końca życia. Stało się jednak inaczej - dziś ma piękną żonę, Karolinę i córeczkę Mariannę. Karolina jest zawodniczką fitness, a Krzysztof trenuje crossfit i uczestniczy w maratonach. Jak para wkroczyła w świat sportu? Dlaczego Karolina nie chciała iść z nim na randkę przed wypadkiem? W cyklu "Zielone Drzwi" Anny Maruszeczko niesamowita historia miłości bez barier.

  Wyobraźnia daje nam nieograniczone możliwości, co więcej, nie zważa na ograniczenia. W Zielonych Drzwiach zajęliśmy się dziś wyjątkowym projektem, jakim jest "Bajka bez barier", w którym niewidome dzieci stworzyły obraz i teledysk, a dzieci niesłyszące stworzyły muzykę. Bo przecież sztuka nie uznaje żadnych granic! Gośćmi Anny Maruszeczko były: Justyna Mańkowska, pomysłodawczyni tego projektu i psycholog Agnieszka Carrasco-Żylicz.

  Katarzyna Rogowiec, mistrzyni igrzysk paraolimpijskich, straciła obie ręce w wypadku, gdy miała trzy lata. Nigdy jednak się nie poddała. Teraz Katarzyna Rogowiec wzięła udział w światowej kampanii "Sport nie zna ograniczeń" Samsung Galaxy Team. Czy to prawda, że kończy ze sportem i wejdzie w skład Komitetu Paraolimpijskiego? Katarzyna Rogowiec była gościem Kingi Rusin i Bartosza Węglarczyka w Dzień Dobry TVN.

  Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim, muszą na co dzień zmagać się z architektonicznymi utrudnieniami. Podobne bariery stoją przed osobami starszymi i matkami z wózkami. Czy jest możliwe stworzenie miasta bez barier architektonicznych? Czy mieszkańcy małych miast mają trudniej?

  Pod wodą nie ma żadnych ograniczeń - woda jest boska... mówią nurkowie: Natalia i Rafał na co dzień poruszający się na wózkach inwalidzkich.