Bartek Krasuski

    Bartek Krasuski

    Czternastoletni Dominik Szymański powiesił się we własnym domu. Przypuszcza się, że chłopiec zdecydował się na ten dramatyczny krok, ponieważ od wielu lat był nękany przez rówieśników. Fala internetowego hejtu trwała także po śmierci Dominika. W serwisach społecznościowych pojawiały się obraźliwe wpisy na jego temat. O wirtualnej nienawiści wśród młodych ludzi rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z etnografem Robertem Zydlem i Bartkiem Krasuskim, który niejednokrotnie doświadczył cyberprzemocy.

    Znowu zrobiło się głośno o dopalaczach. Tym razem do śląskich szpitali trafiło ponad 200 osób, które zatruły się specyfikiem o nieznanym do tej pory składzie. Niestety, mimo wcześniejszych zapowiedzi, władze naszego kraju nie potrafią się uporać z problemem dopalaczy. Czy faktycznie nie da się zatrzymać tego procederu? Jak powstrzymać dziecko przed sięgnięciem po tak bardzo niebezpieczne używki? Czym grozi ich stosowanie? W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii KĄT Łukasza Ługowskiego oraz Bartka Krasuskiego, który kiedyś próbował tych substancji.

    Podobno ładnym jest w życiu łatwiej. Uroda podobno jest gwarancją sukcesu. Ale czym jest uroda? Twarz od sztancy przygotowana przez chirurga plastycznego? Dlaczego kobiety, które robią zbyt dużo operacji plastycznych są do siebie podobne? Czy piękne jest to, co nam się podoba, czy podoba nam się coś dlatego, bo jest piękne? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Roksana Pindor „Saszan" oraz Bartek Krasuski. Towarzyszył im Robert Zydel, antropolog. Jaki wpływ pojmowanie piękna przez dorosłych ma wpływ na młodzież?