Anna Maria Jopek

  Podczas tragicznego rejsu do Ameryki w 1912 roku, statek zderzył się z górą lodową.

  Anna Maria Jopek wychowała się za kulisami zespołu Mazowsze. Już jako mała dziewczynka wiedziała, że scena to jej życie. Kiedy tworzy potrzebuje ciszy. W zespole, z którym pracuje nie czuje się liderem. Jak sama zdradziła, lepiej czuje się w roli szeregowca :) Co mówią o Annie Marii Jopek jej współpracownicy oraz najbliżsi? W studiu Dzień Dobry TVN Anna Maria Jopek opowiedziała o płycie, którą nagrała z Branfordem Marsalisem. Jak udało się jej przekonać muzyka do współpracy?

  Niedawno odbyła się premiera singla Stinga i Shaggy'ego "Don't Make Me Wait". Utwór jest zapowiedzią wspólnego albumu artystów zatytułowanego "44/876". Jakie przesłanie niesie ich płyta? Co ich zainspirowało do nagrania wspomnianego singla? Myślą o wspólnej trasie? Obaj pracują w inny sposób. Jak udało im się pogodzić te dwa style? Ludzie nie kupują już albumów, a raczej streamują muzykę w internecie. Jak poradzili sobie z tymi zmianami? Czego nauczyli się od siebie w trakcie współpracy - nie jako muzycy, ale jako ludzie? Czy jest coś co ich przeraża? Sting i Shaggy byli gośćmi Dzień Dobry TVN.

  W ciągu ostatnich czterech miesięcy grała koncerty w Australii, Izraelu i Japonii, występując na głównych scenach największych festiwali jazzowych na świecie. Właśnie zaczęła trasę koncertową w Polsce. Z Anną Marią Jopek spotkała się Gabi Drzewiecka. Dziennikarka Dzień Dobry TVN usłyszała m.in. o koncercie, podczas którego artystka śpiewała siedząc w wannie i jej sposobie na krnąbrnych słuchaczy. Gabi dowiedziała się również, dlaczego artystka nie chce wystąpić w programach typu talent show.

  Goście Dzień Dobry TVN: genialny amerykański saksofonista Branford Marsalis i równie genialna wokalistka Anna Maria Jopek planują wspólny projekt. Wraz ze znakomitymi polskimi muzykami stworzą jazzowy superband, który podczas koncertów interpretować będzie interpretować polską muzykę: klasyczną, jazzową i ludową. Zapytaliśmy ich, jak doszło do tej współpracy i jak Branford wspomina swoją pierwszą wizytę w Polsce.

  Po kilku latach przerwy artysta wraca z premierowym materiałem. Komu i dlaczego chce spłacić dług? Co oznacza, że muzyk wrócił do swojego dzieciństwa? Z jakiego powodu postanowił oddać hołd stoczniowcom? I jakie wrażenie wywarł na Annie Marii Jopek? Cały wywiad już w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN. Ze Stingiem rozmawiała dziennikarka muzyczna Gabi Drzewiecka. Bądźcie z nami!

  Prezenter pogody Bartek Jędrzejak w Zakopanem spotkał gwiazdy, którym nie jest obojętny los Tatr. Ile worków śmieci zebrali?

  Zabieramy Was do Krakowa, a tam w krakowskiej operze Anna Maria Jopek i zespół Kroke. Posłuchajcie tego brzmienia!

  Anna Maria Jopek już 9 października rusza na podbój Meksyku. Wystąpi tam na jednym z największych festiwali muzycznych w Ameryce Łacińskiej. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Cervantino Anna zaplanowała cztery koncerty. A w kawiarence TVN Cafe najpierw odpowiadała na pytania internautów, a potem Bartka Węglarczyka.

  Anna Maria Jopek niedawno wróciła z Brazylii. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o podróży, o trzech najnowszych, długo oczekiwanych płytach oraz odpowiadała na czacie na pytania naszych widzów.